Skocz do zawartości
ChMS

Ile można dorobić do emerytury?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, słyszałem, że ostatnio coś się z tym pozmieniało, prosiłbym o jakieś informację. 

Dzięki za każdą odpowiedź w temacie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tutaj masz najlepsze dane na jakie trafiłem. To dane z 2016 roku. 

Cytat

do 70 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia – wypłacane jest całe świadczenie,

od 70 proc. do 130 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia – świadczenie zmniejsza się o kwotę, o jaką osiągany przychód przekracza 70 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, ale nie więcej niż o kwotę maksymalnych zmniejszeń ustalonych dla danego rodzaju świadczeń,

powyżej 130 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia – zawiesza się wypłatę świadczenia.

Zgodnie z komunikatem prezesa GUS, średnia płaca w czwartym kwartale 2015 roku wyniosła 4066,95 zł.  W związku z tym od 1 marca 2015 roku do 31 maja 2016 roku emeryci mogą dorobić miesięcznie:

do 2 846,90 zł brutto bez zmniejszenia świadczenia,

od 2 846,90 zł do 5 287,10 zł brutto – świadczenie zmniejszone o sumę przekroczenia 70 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia,

powyżej 5 287,10 zł brutto - ZUS zawiesi świadczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, domestos napisał:

Tutaj masz najlepsze dane na jakie trafiłem. To dane z 2016 roku. 

Domestos masz rację to są prawidłowe dane, ale tylko w wypadku niektórych emerytów. Nie dotyczy to wszystkich, tylko większości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 23.11.2016 o 18:22, jaco napisał:

Domestos masz rację to są prawidłowe dane, ale tylko w wypadku niektórych emerytów. Nie dotyczy to wszystkich, tylko większości.

Jakich więc nie dotyczy? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi