Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ChMS

Ile można dorobić do emerytury?

Recommended Posts

Jak w temacie, słyszałem, że ostatnio coś się z tym pozmieniało, prosiłbym o jakieś informację. 

Dzięki za każdą odpowiedź w temacie. 

Tutaj masz najlepsze dane na jakie trafiłem. To dane z 2016 roku. 

Cytat

do 70 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia – wypłacane jest całe świadczenie,

od 70 proc. do 130 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia – świadczenie zmniejsza się o kwotę, o jaką osiągany przychód przekracza 70 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, ale nie więcej niż o kwotę maksymalnych zmniejszeń ustalonych dla danego rodzaju świadczeń,

powyżej 130 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia – zawiesza się wypłatę świadczenia.

Zgodnie z komunikatem prezesa GUS, średnia płaca w czwartym kwartale 2015 roku wyniosła 4066,95 zł.  W związku z tym od 1 marca 2015 roku do 31 maja 2016 roku emeryci mogą dorobić miesięcznie:

do 2 846,90 zł brutto bez zmniejszenia świadczenia,

od 2 846,90 zł do 5 287,10 zł brutto – świadczenie zmniejszone o sumę przekroczenia 70 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia,

powyżej 5 287,10 zł brutto - ZUS zawiesi świadczenie.

2 godziny temu, domestos napisał:

Tutaj masz najlepsze dane na jakie trafiłem. To dane z 2016 roku. 

Domestos masz rację to są prawidłowe dane, ale tylko w wypadku niektórych emerytów. Nie dotyczy to wszystkich, tylko większości.

Dnia 23.11.2016 o 18:22, jaco napisał:

Domestos masz rację to są prawidłowe dane, ale tylko w wypadku niektórych emerytów. Nie dotyczy to wszystkich, tylko większości.

Jakich więc nie dotyczy? 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować