Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Szefowa

Szef nie chce mi płacić nadgodzin - co wtedy?

Recommended Posts

Szefowa    0

Dzień dobry, mam pewien problem, gdyż mój szef nie chce mi płacić nadgodzin, do których jestem zmuszana. Z pracy jestem zadowolona, jednakże liczne nadgodziny, za które nie otrzymuję dodatkowego wynagrodzenia są nieco przytłaczające. W tym zawodzie nie ma zbyt wielu miejsc pracy w mojej miejscowości. Czy mogę jakoś przymusić szefa do zapłaty za przerobione nadgodziny?

Pozdrawiam

Po pierwsze, będziesz musiała wystąpić o ustalenie stosunku pracy w odpowiedniej liczbie nadgodzin. W tym celu i tak będziesz musiała się udać do sądu pracy, który rozstrzygnie czy na pewno pracowałaś w odpowiedniej liczbie nadgodzin. Następnie sąd z urzędu powinien rozpoznać sprawę, co do przyznania odpowiedniego wynagrodzenia za nadgodziny. Szef z tego powodu nie może Ci wypowiedzieć UoP, a jeśli to zrobi, to zapłaci tobie odszkodowanie. W razie pytań pomogę, miałam podobną sytuację.

FTWBurn    0
Dnia 6.10.2016 o 23:25, Szefowa napisał:

Dzień dobry, mam pewien problem, gdyż mój szef nie chce mi płacić nadgodzin, do których jestem zmuszana. Z pracy jestem zadowolona, jednakże liczne nadgodziny, za które nie otrzymuję dodatkowego wynagrodzenia są nieco przytłaczające. W tym zawodzie nie ma zbyt wielu miejsc pracy w mojej miejscowości. Czy mogę jakoś przymusić szefa do zapłaty za przerobione nadgodziny?

Pozdrawiam

Dnia 10.10.2016 o 11:06, Michał napisał:

Rozumiem, że je Ci nie wypłaca za nadgodziny i wybierasz je w inne dni? 

Dokładnie, Michał zadał bardzo ważne pytanie, czy te nadgodziny zostają Ci wydane w formie wolnych dni czy też przepadają, jednak w takim wypadku podpisujesz pewnie jakiś druk w firmie na to, że się na nie godzisz tak?

zwiss    0

Nie wiem czy doczekamy się jeszcze informacji od autorki tego tematu. Ale ja mam podobną sytuację tylko, że szef chce mi płacić za te nadgodziny pod stołem i to w mniejszej kwocie. Po prostu próbuje mnie jakoś załagodzić i zagłaskać, żebym nic nie mówił. A pieniądze za nadgodziny dostaję często o wiele wcześniej niż wypłatę, a szef wie że mi to pasuje, bo czasem ciężko przetrwać do pierwszego i wypłaty.

Arkadiusz85    0
11 godzin temu, zwiss napisał:

Nie wiem czy doczekamy się jeszcze informacji od autorki tego tematu. Ale ja mam podobną sytuację tylko, że szef chce mi płacić za te nadgodziny pod stołem i to w mniejszej kwocie. Po prostu próbuje mnie jakoś załagodzić i zagłaskać, żebym nic nie mówił. A pieniądze za nadgodziny dostaję często o wiele wcześniej niż wypłatę, a szef wie że mi to pasuje, bo czasem ciężko przetrwać do pierwszego i wypłaty.

NO okej, ale jak udokumentowane są te nadgodziny? Czy to jest na tak zwane "czarno"?  

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować