Skocz do zawartości

Przeterminowane kanapki


Koła

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mamy w pracy automat z kanapkami, niestety zdarza się, że czasami są one po terminie. Jednak nie zawsze widać na nich datę ważności. Ostatnio kupiłem taką kanapkę, zjadłem i się zatrułem. Była 2 dni po terminie. Czy coś takiego można zgłosić do sanepidu? Jak to dokładnie zrobić? 

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...
Dnia 5.10.2016 o 16:38, Koła napisał:

Witam!

Mamy w pracy automat z kanapkami, niestety zdarza się, że czasami są one po terminie. Jednak nie zawsze widać na nich datę ważności. Ostatnio kupiłem taką kanapkę, zjadłem i się zatrułem. Była 2 dni po terminie. Czy coś takiego można zgłosić do sanepidu? Jak to dokładnie zrobić? 

Dzięki za pomoc!

Co było w tej kanapce, że 2 dni po dacie spożycia się zatrułeś? Rozumiem, że firma cateringowa zajmująca się dostarczaniem kanapek do Twojej firmy dała ciała, jednak to chyba lekka przesada zgłaszać coś takiego do sanepidu...

Odnośnik do odpowiedzi

Przede wszystkim wazne jest to co było w takich kanapkach. Zazwyczaj oprócz masła, warzyw jest także jakieś jajko w wersji wege albo szynka czy kurczak w wersji mięsnej. No to tutaj już faktycznie mogło być coś nie tak. Jeśli jednak nie bylo tam jajka, ryby ani mięsa to nie bardzo możesz się rzucać, bo czym miałbyś się zatruć? Ogórkiem? No raczej nie bardzo.

Po drugie skąd wiesz, że zatrułeś się kanapką? Wymiotowałeś od razu? Wymiotowałeś po godzinie jeszcze w miejscu pracy? Skąd wiesz, ze nie zatrułeś się bigosem z obiadu czy pasztetem z kolacji. Poza tym to też trochę twoja wina, ze ją kupiłeś. Skoro wiedziałeś, ze jest po terminie trzeba było nie jeść. Jeśli było Ci szkoda tych kilku złotych które wydaleś to trzeba było to zgłosić komuś w pracy i tyle oni by to załatwili.

Bo tutaj jest wina, ale może twój zakład pracy mieć też problemy, kiedy wina leży tylko po stronie firmy która te kanapki robi.

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności