Skocz do zawartości

Czy zgłaszać zbiór do GIODO


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem właścicielem aplikacji, która zbiera takie dane jak imie, nazwisko, e-mail oraz nickname użytkownika, który chce korzystać z mojej aplikacji. Przetwarzam te dane tylko i wyłącznie do celów statystycznych, czy w związku z tym muszę zgłosić ten zbiór na GIODO? Nikomu ich nie przekazuję

Odnośnik do odpowiedzi

To czy komuś przekazujesz dane, czy też nie ma znaczenia dla obowiązku zgłoszenia bazy do GIODO. W tym wypadku taki obowiązek istnieje bezwzględnie jeśli przetwarzasz dane osobowe, o ile nie jesteś zwolniona z tego obowiązku (zwolnienia to art. około 42-3 uodo). W naszej firmie też mamy podobną aplikację i zgłaszaliśmy taki zbiór danych osobowych tj. zbiór danych osobowych przetwarzanych w programie X.

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć!

Tak jak pisała @RestauracjaDomi nie ma znaczenia czy przekazujesz te dane dalej jakiejś innej firmie, urzędowi, kancelarii i tym podobnym. Wystarczy, że je zbierasz, masz gdzieś zapisane. Cel zbierania danych nie ma znaczenia, czy robisz to dla statystyk czy dlatego, że potrzebujesz takich danych w swojej działalności gospodarczej. Musisz zgłosić ten zbiór do GIODO. Łatwo można na czymś takim wpaść i mieć problemy, więc lepiej dla Ciebie będzie jak zgłosisz ten zbiór. Mam nadzieję, że Ci pomogłam!

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności