Skocz do zawartości

Obowiązki zmiany haseł co 30 dni


Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzę w tym nic nadzwyczajnego. Praktycznie wszędzie trzeba zmieniać tak hasła. Co więcej nawet nauczyciele muszą zmieniać hasło co 30 do swojego konta w dzienniku wirtualnym. Faktycznie może czasem kłopotliwe ale idzie się przyzwyczaić. Hasło zawsze można sobie gdzieś zapisać i tyle. Jak dla mnie ma to pewien sens ale każdy ma inne zdanie w tym temacie. Warto jednak pamiętać, że jest to również dodatkowe zabezpieczenie danych osobowych. 

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 10.08.2016 o 11:41, Sławomir.L napisał:

Dzień dobry, zgodnie z rozporządzeniem MSWiA w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych jakim powinny odpowiadać .. Administrator danych osobowych jest obowiązany do tego, aby zmieniać hasła co 30 dni w systemie operacyjnym oraz aplikacjach. Przecież to jakaś bzdura! Jak można tak często zmieniać hasła, to nie ma najmniejszego sensu, nie mówiąc już, że będzie trudne do praktycznej realizacji w firmie .. Macie jakieś sposoby na to?

Z tego co wiem to  grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Nie zaleca się by było jedno hasło ,ponieważ gdy ktoś ukradnie/przechwyci nam jedno hasło to ma dostęp do innych programów/urządzeń. To chyba z powodu tego, że coraz więcej jest ataków hakerów.

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

Z tego co wiem to  grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Nie zaleca się by było jedno hasło ,ponieważ gdy ktoś ukradnie/przechwyci nam jedno hasło to ma dostęp do innych programów/urządzeń. To chyba z powodu tego, że coraz więcej jest ataków hakerów.

A możesz wskazać na przepis, który przewiduje odpowiedzialność karną za naruszenie tego obowiązku?

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności