Skocz do zawartości

Co ile jest kontrola PIPU?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

@Szefowa wszystkich ma rację, nie ma wytycznych co ile kontrola PIPU może zawitać do danego pracodawcy.

Jednak w zależności od profilu prowadzonej przez pracodawcę działalności inspektorzy pracy będą musieli przestrzegać zapisów ustawy o swobodzie działalności gospodarczej co do łącznej liczby dni kontroli w roku kalendarzowym u danego przedsiębiorcy.

Ilość dni zależy już od tego jak duża jest firma więc faktycznie zakład pracy a ściślej mówiąc jego wielkość ma znaczenie jak duży limit kontroli przedstawiciele PIPu mają. 

Mam nadzieję, że Ci pomogłem chociaż trochę. 

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, WSH napisał:

Witam serdecznie!

@Szefowa wszystkich ma rację, nie ma wytycznych co ile kontrola PIPU może zawitać do danego pracodawcy.

Jednak w zależności od profilu prowadzonej przez pracodawcę działalności inspektorzy pracy będą musieli przestrzegać zapisów ustawy o swobodzie działalności gospodarczej co do łącznej liczby dni kontroli w roku kalendarzowym u danego przedsiębiorcy.

Ilość dni zależy już od tego jak duża jest firma więc faktycznie zakład pracy a ściślej mówiąc jego wielkość ma znaczenie jak duży limit kontroli przedstawiciele PIPu mają. 

Mam nadzieję, że Ci pomogłem chociaż trochę. 

A mógłbyś podać ilość tych dni?

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, xawier napisał:

A mógłbyś podać ilość tych dni?

Jasne, już Ci podaję :

• 12 dni roboczych w odniesieniu do mikro przedsiębiorców 
  • 18 dni roboczych w odniesieniu do małych przedsiębiorców 
  • 24 dni roboczych w odniesieniu do średnich przedsiębiorców 
  •  48 dni roboczych w odniesieniu do pozostałych przedsiębiorców 
Odnośnik do odpowiedzi
35 minut temu, WSH napisał:

Jasne, już Ci podaję :