Skocz do zawartości

Gdzie można odbywać staż?


Małami123

Rekomendowane odpowiedzi

Specjalistą do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy może być osoba posiadająca wyższe wykształcenie o kierunku lub specjalności w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy albo studia podyplomowe w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz co najmniej 1 rok stażu pracy w służbie bhp,

No i teraz pytanie się pojawia: gdzie trzeba  odbyć roczny staż?

Edytowane przez Małami123
Odnośnik do odpowiedzi

Na początku określ się w jakiej branży chcesz odbyć praktykę bhp.
Następnie szukaj firmy zatrudniającej co najmniej 150 osób - tam ubiegaj sie o praktykę. Małe firmy to fikcja bhp.
Potem trzeba przewertować przepisy bhp tej branży aby Ci ciemnoty nie wciskano - a reszta to samo życie, sytuacje itp.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...
Dnia 4.10.2016 o 09:57, Nataliamisiek napisał:

Na początku określ się w jakiej branży chcesz odbyć praktykę bhp.
Następnie szukaj firmy zatrudniającej co najmniej 150 osób - tam ubiegaj sie o praktykę. Małe firmy to fikcja bhp.
Potem trzeba przewertować przepisy bhp tej branży aby Ci ciemnoty nie wciskano - a reszta to samo życie, sytuacje itp.

Co masz na myśli mówiąc ze małe firmy to fikcja w kwestii bhp? Ja mogę odbyć staż w firmie kilkunastoosobowej, a teraz po tym co napisałaś to nie wiem czy się na to decydować. Nie mam niestety nic innego do wyboru. 

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 4.10.2016 o 09:57, Nataliamisiek napisał:

Na początku określ się w jakiej branży chcesz odbyć praktykę bhp.
Następnie szukaj firmy zatrudniającej co najmniej 150 osób - tam ubiegaj sie o praktykę. Małe firmy to fikcja bhp.
Potem trzeba przewertować przepisy bhp tej branży aby Ci ciemnoty nie wciskano - a reszta to samo życie, sytuacje itp.

Mam taką samą sytuację jak przedmówca. Mogę wziąć udział w stażu w małym zakładzie pracy i teraz nie wiem czy się zdecydować, po tym co przeczytałem.

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Arkadiusz85 napisał:

Również jestem ciekaw dlaczego niby staż w małej firmie to fikcja. I co rozumiemy przez mała firmę? Tam gdzie pracuję 10 osób, 20 osób? 

Według mnie jest to fikcją, bo w takim małym zakładzie jest niewiele pracy dla bhpowca i też o wiele mniej się dzieje niż w dużym zakładzie. Trudniej więc zdobyć dobre doświadczenie, szerokie i pełne. Wiedza zdobyta podczas szkoły iszkoleń jest po prostu o wiele mniej używana. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...
Dnia 27.11.2016 o 14:41, wosk napisał:

Według mnie jest to fikcją, bo w takim małym zakładzie jest niewiele pracy dla bhpowca i też o wiele mniej się dzieje niż w dużym zakładzie. Trudniej więc zdobyć dobre doświadczenie, szerokie i pełne. Wiedza zdobyta podczas szkoły iszkoleń jest po prostu o wiele mniej używana. 

Według mnie to także o to właśnie chodzi. Taka firma ma po prostu naprawdę niewiele pracy i zadań dla behapowca i po prostu mogłaby go zatrudniać tak naprawdę jedynie dorywczo, ale są pewnie przepisy które określają, że to musi być osoba na pełen etat i tak właśnie trzeba tego przestrzegać. Ale prawda jest taka, że tej roboty dla behapowca jest niewiele i dlatego to trochę fikcja. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 11 months later...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności