Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Małami123

Palenie papierosów a zwolnienie dyscyplinarne

Recommended Posts

Małami123    0

W zakładzie z branży spożywczej mój znajomy został złapany  na paleniu tytoniu. Kilka razy upomniano go słownie. Czy ponowne naruszenie przepisów kwalifikuje to do art. 52KP i zwolnienia dyscyplinarnego za ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych ?

Tak, sankcją za palenie przez pracownika papierosów może być zwolnienie z go z pracy z art.52 Kodeksy pracy, dalej: kp.  To pracodawca ocenia, czy zachowanie pracownika stanowiło ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych. 

kornik    0
Dnia 29.09.2016 o 12:59, Małami123 napisał:

W zakładzie z branży spożywczej mój znajomy został złapany  na paleniu tytoniu. Kilka razy upomniano go słownie. Czy ponowne naruszenie przepisów kwalifikuje to do art. 52KP i zwolnienia dyscyplinarnego za ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych ?

Jeżeli w tym zakładzie pracy jest bezwzględny zakaz palenia to jak najbardziej kwalifikuję się do zwolnienia dyscyplinarnego. Dodatkowo jeżeli był już upominany wcześniej i nie zastosował się do tego co nakazał pracodawca. 

gothic    4

Jak najbardziej kwalifikuję się to pod art 52 KP.

Furentisque    0

Cześć, tylko z tego co wiem, jeżeli jest zakaz palenia to nie ma znaczenia czy pali się na przerwie czy w czasie pracy. Chodzi o to, że przebywa na terenie zakładu pracy a tam nie wolno palić. 

gothic    4

Czyli był w miejscu pracy. Po za tym wcale nie musi tam być specjalnie wyznaczonych miejsc do palenia. Pracodawca wcale nie ma takiego obowiązku, to jedynie jego dobra wola. Możliwe więc, że nie ma tam palarni.

Sonsty765    0
10 minut temu, gothic napisał:

Czyli był w miejscu pracy. Po za tym wcale nie musi tam być specjalnie wyznaczonych miejsc do palenia. Pracodawca wcale nie ma takiego obowiązku, to jedynie jego dobra wola. Możliwe więc, że nie ma tam palarni.

Noo ale co się może stać gdy pracownik np. pójdzie do sklepu i po drodze zapali? od razu trzeba go zwalniać?

Sonsty765    0
31 minut temu, gothic napisał:

Ale nie mówimy przecież o takim przypadku więc co to ma do rzeczy? Bo nie łapie...

Skąd wiesz o jakim przypadku mówimy? ten, który napisał post nie sprecyzował gdzie ten pracownik palił.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować