Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Lexis

O czym informować użytkowników przy rejestracji na forum

Recommended Posts

O czym powinnam informować użytkowników podczas ich rejestracji na forum? Nie chcę w ciemno kopiować postanowień z innych forum, tylko chciałbym poznać przepisy w tym zakresie

Udostępnij ten post


Link to postu

Po prostu zrób odnośnik do polityki prywatności, a sama polityka to już nieco dłuższy dokument. Wskaż w nim ADO, przetwarzane dane, podstawę przetwarzania tych danych (jeśli masz zamiar przetwarzać np. adres e-mail to umieść odpowiednie okienko z możliwością wyrażenia zgody) - jednak należy pamiętać, że nie zawsze ta zgoda jest wymagana (np. usprawiedliwionym celem przetwarzania danych osobowych, jest cel marketingu bezpośredniego własnych produktów i usług).

Udostępnij ten post


Link to postu

Jeśli chcesz, aby wyraził zgodę na przetwarzanie e-maila do celów marketingowych (innych produktów lub usług niż twoje) to zrób pole do wyrażenia na to zgody. Jeśli tylko będziesz przesyłać mu informacje na temat twoich usług i produktów, to nie ma takiej potrzeby i daj odnośnik wyłącznie do polityki prywatności.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu

Przy formularzu rejestracyjnym nie trzeba o niczym dodatkowym informować, wszelkie informacje masz mieć w regulaminie/polityce prywatności. Art. 23 ust. 5 ustawy o ochronie danych osobowych jest podstawą do przetwarzania adresu e-mail w twoich celach marketingowych, związanych z określonym forum. Nie trzeba z tego też powodu mieć dodatkowej zgody, która jest zaznaczona za pomocą odpowiedniego checkbox-a. Wiele osób daje te checkboxy, ale najczęściej w ślepo kopiujące inne fora

Udostępnij ten post


Link to postu

Dokładnie! Informacje powinny być, gdy świadczysz w internecie jakieś usługi odpłatnie. Ale w tym wypadku, gdy jest to forum to nie ma takiej potrzeby. Po prostu daj odnośniki do polityki prywatności/regulaminu i będzie wszytko ok. Ustawy tutaj jedynie wskazują na ogólne obowiązki w zakresie zbierania danych od określonych osób (tj. wskazanie baneru w zakresie cookies oraz poinformowania w polityce prywatności o celach przetwarzania danych osobowych).

Udostępnij ten post


Link to postu

Wystarczy, że dasz odnośniki do regulaminu, polityki prywatności i tyle. Lupo dobrze pisze o cookies, informacji o polityce prywatności celu przetwarzania danych osobowych. 

Udostępnij ten post


Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×