Skocz do zawartości

O czym informować użytkowników przy rejestracji na forum


Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu zrób odnośnik do polityki prywatności, a sama polityka to już nieco dłuższy dokument. Wskaż w nim ADO, przetwarzane dane, podstawę przetwarzania tych danych (jeśli masz zamiar przetwarzać np. adres e-mail to umieść odpowiednie okienko z możliwością wyrażenia zgody) - jednak należy pamiętać, że nie zawsze ta zgoda jest wymagana (np. usprawiedliwionym celem przetwarzania danych osobowych, jest cel marketingu bezpośredniego własnych produktów i usług).

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz, aby wyraził zgodę na przetwarzanie e-maila do celów marketingowych (innych produktów lub usług niż twoje) to zrób pole do wyrażenia na to zgody. Jeśli tylko będziesz przesyłać mu informacje na temat twoich usług i produktów, to nie ma takiej potrzeby i daj odnośnik wyłącznie do polityki prywatności.

  • Like 1
Odnośnik do odpowiedzi

Przy formularzu rejestracyjnym nie trzeba o niczym dodatkowym informować, wszelkie informacje masz mieć w regulaminie/polityce prywatności. Art. 23 ust. 5 ustawy o ochronie danych osobowych jest podstawą do przetwarzania adresu e-mail w twoich celach marketingowych, związanych z określonym forum. Nie trzeba z tego też powodu mieć dodatkowej zgody, która jest zaznaczona za pomocą odpowiedniego checkbox-a. Wiele osób daje te checkboxy, ale najczęściej w ślepo kopiujące inne fora

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie! Informacje powinny być, gdy świadczysz w internecie jakieś usługi odpłatnie. Ale w tym wypadku, gdy jest to forum to nie ma takiej potrzeby. Po prostu daj odnośniki do polityki prywatności/regulaminu i będzie wszytko ok. Ustawy tutaj jedynie wskazują na ogólne obowiązki w zakresie zbierania danych od określonych osób (tj. wskazanie baneru w zakresie cookies oraz poinformowania w polityce prywatności o celach przetwarzania danych osobowych).

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności