Skocz do zawartości
Małami123

E papieros na uczelni

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba ostatnio weszła lub na dniach wejdzie jakaś nowa ustawa, która zakazuję palenia a dokładniej to wapowania w miejscach publicznych. Myślę, że do uczelni też będzie się to stosowało. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wprowadzić coś takiego do statusu uczelni i po problemie. To już nie te czasy, że palenie papierosów oraz e-papierosów jest dozwolone w miejscach publicznych i można robić co się chce. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

E-papierosy nie są wymienione w ustawie o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, ale mimo to w niektórych miejscach za e-palenie można otrzymać grzywnę w wysokości 500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, Furentisque napisał:

Od 8 września tego roku jest zakaz palenia e- papierosów w miejscach publicznych. To właśnie ta ustawa o której pisał wcześniej kornik. 

o to wcale nie tak dawno... hmm PIS restrykcyjnie wprowadza te zmiany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Praktycznie ta nowa ustawa zrównała e papierosy z tymi zwykłymi analogowymi. Od 8 września zostały one objęte zakazem reklamowania, sprzedaży nieletnim i palenia ich w miejscach publicznych. Za nie przestrzeganie zakazu palenia grozi mandat w wysokości 500 zł. Uczelnia jest również miejscem publicznym więc czasy palenia na wykładach dla studentów już się skończyły. Od teraz będzie to można tylko robić w wyznaczonych pomieszczeniach, potocznie zwanych palarniami. 

Co ciekawe zakazane zostało również sprzedawanie e-papierosów przez internet. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, WSH napisał:

Praktycznie ta nowa ustawa zrównała e papierosy z tymi zwykłymi analogowymi. Od 8 września zostały one objęte zakazem reklamowania, sprzedaży nieletnim i palenia ich w miejscach publicznych. Za nie przestrzeganie zakazu palenia grozi mandat w wysokości 500 zł. Uczelnia jest również miejscem publicznym więc czasy palenia na wykładach dla studentów już się skończyły. Od teraz będzie to można tylko robić w wyznaczonych pomieszczeniach, potocznie zwanych palarniami. 

Co ciekawe zakazane zostało również sprzedawanie e-papierosów przez internet. 

Trochę tego nie pojmuję, bo rzeczywiście, jeśli można dostać mandat 500 zł za to, że wydycha się parę wodna o jakimś zapachu to jest moim zdaniem to trochę narusza moje dobro osobiste.

Gdyby to był papieros rozumiem, ale e - papieros nie jest szkodliwy dla otoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przed chwilą, Sonsty765 napisał:

Trochę tego nie pojmuję, bo rzeczywiście, jeśli można dostać mandat 500 zł za to, że wydycha się parę wodna o jakimś zapachu to jest moim zdaniem to trochę narusza moje dobro osobiste.

Gdyby to był papieros rozumiem, ale e - papieros nie jest szkodliwy dla otoczenia.

Tak naprawdę nie ma jeszcze żadnych pewnych badań dotyczących tego czy e papierosy są szkodliwe dla palacza, jak i osób, które przebywają w jego otoczeniu. 

Rozumiem, że mogłabyś się poczuć dotknięta tym, że dostajesz mandat na kwotę 500 zł jednak z drugiej strony musisz pamiętać o tym przykładowo, że ja stojąc na przystanku nie mam ochoty na to, żeby ktoś wydychał parę wodną o jakimkolwiek zapachu w moim otoczeniu. To osoba paląca narusza pewną przestrzeń innych osób a nie ja. Dlatego też to właśnie palacze stoją na gorszej pozycji, bo to oni w pewien sposób naruszają przestrzeń publiczną a nie osoby, które nie palą. Mam nadzieję, że udało mi się wyjaśnić w miarę przejrzyście moje stanowisko w tej sprawie. Pozdrawiam! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W świetle obowiązujących przepisów tzw. ustawy antynikotynowej objęte zakazem są działania polegające na paleniu wyrobów tytoniowych w miejscach przez ustawę wskazanych. Za naruszenie przepisów ustawy grozi kara grzywny do 500 zł. W myśl definicji ustawowej nie sposób zaliczyć do wyrobów tytoniowych elektronicznych papierosów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Bogus12 napisał:

W świetle obowiązujących przepisów tzw. ustawy antynikotynowej objęte zakazem są działania polegające na paleniu wyrobów tytoniowych w miejscach przez ustawę wskazanych. Za naruszenie przepisów ustawy grozi kara grzywny do 500 zł. W myśl definicji ustawowej nie sposób zaliczyć do wyrobów tytoniowych elektronicznych papierosów. 

Nowa ustawa właśnie to zmienia i można zostać ukaranym za używanie e-papierosa w miejscu publicznym. Tak było wcześniej ale teraz się przepisy zmieniły. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, WSH napisał:

Nowa ustawa właśnie to zmienia i można zostać ukaranym za używanie e-papierosa w miejscu publicznym. Tak było wcześniej ale teraz się przepisy zmieniły. 

Nie potrzebnie, bo sam pale e- papierosa. Myślę, ze ten zakaz obróci się przeciwko tym, którzy chcą całkiem zakazać nam wszystkiego. Mam nadzieję, że dziś ten czarny protest coś zdziała..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Bogus12 napisał:

Nie potrzebnie, bo sam pale e- papierosa. Myślę, ze ten zakaz obróci się przeciwko tym, którzy chcą całkiem zakazać nam wszystkiego. Mam nadzieję, że dziś ten czarny protest coś zdziała..

Raczej dobrze, że akurat w kwestii e-papierosów coś się zmieniło, po za tym to było do przewidzenia ponieważ zbyt długo ta gałąź gospodarki były wolna od wysokiego opodatkowania. Od dłuższego czasu mówiło się o tym, że prawo w sprawie elektronicznych papierosów ulegnie zmianie. I dobrze bo to, że mogły je kupować niepełnoletni było bardzo niepokojące i w dłuższej perspektywie przekładało się na zwiększenie ilości palaczy zwykłych papierosów. 

BTW czarny protest nic nie zmieni bo w Polsce ludzie nie chcą zmian a jak już to skupiają się na takich zastępczych tematach jak aborcja. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A może ktoś wkleić link do tych nowych przepisów, które mają zakazać także e-papierosy? Jak ostatnio czytałem przepisy, to była mowa tylko i wyłącznie o normalnych papierosach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi