Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Małami123

E papieros na uczelni

Recommended Posts

Chyba ostatnio weszła lub na dniach wejdzie jakaś nowa ustawa, która zakazuję palenia a dokładniej to wapowania w miejscach publicznych. Myślę, że do uczelni też będzie się to stosowało. 

Wprowadzić coś takiego do statusu uczelni i po problemie. To już nie te czasy, że palenie papierosów oraz e-papierosów jest dozwolone w miejscach publicznych i można robić co się chce. 

E-papierosy nie są wymienione w ustawie o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, ale mimo to w niektórych miejscach za e-palenie można otrzymać grzywnę w wysokości 500 zł.

33 minuty temu, Furentisque napisał:

Od 8 września tego roku jest zakaz palenia e- papierosów w miejscach publicznych. To właśnie ta ustawa o której pisał wcześniej kornik. 

o to wcale nie tak dawno... hmm PIS restrykcyjnie wprowadza te zmiany

Praktycznie ta nowa ustawa zrównała e papierosy z tymi zwykłymi analogowymi. Od 8 września zostały one objęte zakazem reklamowania, sprzedaży nieletnim i palenia ich w miejscach publicznych. Za nie przestrzeganie zakazu palenia grozi mandat w wysokości 500 zł. Uczelnia jest również miejscem publicznym więc czasy palenia na wykładach dla studentów już się skończyły. Od teraz będzie to można tylko robić w wyznaczonych pomieszczeniach, potocznie zwanych palarniami. 

Co ciekawe zakazane zostało również sprzedawanie e-papierosów przez internet. 

13 minut temu, WSH napisał:

Praktycznie ta nowa ustawa zrównała e papierosy z tymi zwykłymi analogowymi. Od 8 września zostały one objęte zakazem reklamowania, sprzedaży nieletnim i palenia ich w miejscach publicznych. Za nie przestrzeganie zakazu palenia grozi mandat w wysokości 500 zł. Uczelnia jest również miejscem publicznym więc czasy palenia na wykładach dla studentów już się skończyły. Od teraz będzie to można tylko robić w wyznaczonych pomieszczeniach, potocznie zwanych palarniami. 

Co ciekawe zakazane zostało również sprzedawanie e-papierosów przez internet. 

Trochę tego nie pojmuję, bo rzeczywiście, jeśli można dostać mandat 500 zł za to, że wydycha się parę wodna o jakimś zapachu to jest moim zdaniem to trochę narusza moje dobro osobiste.

Gdyby to był papieros rozumiem, ale e - papieros nie jest szkodliwy dla otoczenia.

Przed chwilą, Sonsty765 napisał:

Trochę tego nie pojmuję, bo rzeczywiście, jeśli można dostać mandat 500 zł za to, że wydycha się parę wodna o jakimś zapachu to jest moim zdaniem to trochę narusza moje dobro osobiste.

Gdyby to był papieros rozumiem, ale e - papieros nie jest szkodliwy dla otoczenia.

Tak naprawdę nie ma jeszcze żadnych pewnych badań dotyczących tego czy e papierosy są szkodliwe dla palacza, jak i osób, które przebywają w jego otoczeniu. 

Rozumiem, że mogłabyś się poczuć dotknięta tym, że dostajesz mandat na kwotę 500 zł jednak z drugiej strony musisz pamiętać o tym przykładowo, że ja stojąc na przystanku nie mam ochoty na to, żeby ktoś wydychał parę wodną o jakimkolwiek zapachu w moim otoczeniu. To osoba paląca narusza pewną przestrzeń innych osób a nie ja. Dlatego też to właśnie palacze stoją na gorszej pozycji, bo to oni w pewien sposób naruszają przestrzeń publiczną a nie osoby, które nie palą. Mam nadzieję, że udało mi się wyjaśnić w miarę przejrzyście moje stanowisko w tej sprawie. Pozdrawiam! 

W świetle obowiązujących przepisów tzw. ustawy antynikotynowej objęte zakazem są działania polegające na paleniu wyrobów tytoniowych w miejscach przez ustawę wskazanych. Za naruszenie przepisów ustawy grozi kara grzywny do 500 zł. W myśl definicji ustawowej nie sposób zaliczyć do wyrobów tytoniowych elektronicznych papierosów. 

5 minut temu, Bogus12 napisał:

W świetle obowiązujących przepisów tzw. ustawy antynikotynowej objęte zakazem są działania polegające na paleniu wyrobów tytoniowych w miejscach przez ustawę wskazanych. Za naruszenie przepisów ustawy grozi kara grzywny do 500 zł. W myśl definicji ustawowej nie sposób zaliczyć do wyrobów tytoniowych elektronicznych papierosów. 

Nowa ustawa właśnie to zmienia i można zostać ukaranym za używanie e-papierosa w miejscu publicznym. Tak było wcześniej ale teraz się przepisy zmieniły. 

1 minutę temu, WSH napisał:

Nowa ustawa właśnie to zmienia i można zostać ukaranym za używanie e-papierosa w miejscu publicznym. Tak było wcześniej ale teraz się przepisy zmieniły. 

Nie potrzebnie, bo sam pale e- papierosa. Myślę, ze ten zakaz obróci się przeciwko tym, którzy chcą całkiem zakazać nam wszystkiego. Mam nadzieję, że dziś ten czarny protest coś zdziała..

4 godziny temu, Bogus12 napisał:

Nie potrzebnie, bo sam pale e- papierosa. Myślę, ze ten zakaz obróci się przeciwko tym, którzy chcą całkiem zakazać nam wszystkiego. Mam nadzieję, że dziś ten czarny protest coś zdziała..

Raczej dobrze, że akurat w kwestii e-papierosów coś się zmieniło, po za tym to było do przewidzenia ponieważ zbyt długo ta gałąź gospodarki były wolna od wysokiego opodatkowania. Od dłuższego czasu mówiło się o tym, że prawo w sprawie elektronicznych papierosów ulegnie zmianie. I dobrze bo to, że mogły je kupować niepełnoletni było bardzo niepokojące i w dłuższej perspektywie przekładało się na zwiększenie ilości palaczy zwykłych papierosów. 

BTW czarny protest nic nie zmieni bo w Polsce ludzie nie chcą zmian a jak już to skupiają się na takich zastępczych tematach jak aborcja. 

A może ktoś wkleić link do tych nowych przepisów, które mają zakazać także e-papierosy? Jak ostatnio czytałem przepisy, to była mowa tylko i wyłącznie o normalnych papierosach. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować