Skocz do zawartości

Pracownik poparzył się herbatą


Rekomendowane odpowiedzi

Mam ciekawą sprawę, do rozwiązania jest zdarzenie w którym pracownik podczas spożywania śniadania, oblewa się wrzącą herbatą - prawie wszystkie aspekty wypadku przy pracy są oprócz przyczyny zewnętrznej . Ma ktoś pomysł z osób będących na forum co można by uznać za przyczynę zewnętrzną. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 months later...
Dnia 29.09.2016 o 13:47, Szefowa wszystkich napisał:

Ja bym to uznała za nieporadność, zero przyczyn zewnętrznych, czy uszkodziła sobie coś ta osoba?

To chyba ewidentne że jest "uszkodzona" i że ma teraz jakieś problemy ze zdrowiem. Wrzątek jest w stanie bardzo uszkodzić naskórek czlowieka. W takim razie ja bym próbowała sporządzić protokół powypadkowy bez przyczyny zewnętrznej albo wcale nie uznawała wypadku jako wypadku przy pracy. 

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaję mi się, że to jak najbardziej wypadek w pracy, nie znamy dokładnie sprawy więc może była jakaś przyczyna zewnętrzna, ja bym od razu tutaj nie decydował się na to, żeby nie uznawać tego jako wypadku w pracy. Jest trochę tak, że jeżeli danemu zdarzeniu można w jakiś sposób zaradzić poprzez usprawnienia działań to mamy tak jakby doczynienia z wypadkiem w pracy. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

Możemy mieć też tutaj do czynienia z rażącym niedbalstwem pracownika albo umyślnym spowodowaniem wypadku. Tego też nie można niestety wykluczyć, pracownicy lubią kombinować, taka natura ludzka. Może to zabrzmi trochę niegrzecznie ale dość śmieszne wydaję mi się traktowanie oparzenia się herbatą jako wypadku w pracy. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 10 months later...

Przyczyna zewnętrzna- Grawitacja ;)
Po części przedmówca ma rację może to być niedbalstwo. Co do umyślnego, wydaje mi się że nie. Raz poparzyłem się w domu wrzątkiem. I wątpię by ktoś był na tyle zdesperowany by sięgnąć po takie środki. 

Odnośnik do odpowiedzi

A czy za przyczynę zewnętrzną nie można uznać stresu i presji związanej z wykonywaną pracą?:> opisanie tylko, że pracownik poparzył się wrzątkiem, uważam ze jest to zbyt mała ilość danych aby stwierdzić czy zrobił to celowo, czy przez nie uwagę, czy może przyczyną był wyżej wspomniany stres i presja, czy może nie właściwie zorganizowane stanowisko pracy (np. ograniczone przestrzenie, zastawione itp.)

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności