Skocz do zawartości
Małami123

Pracownik zapoznał się z protokołem, ale nie podpisał!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Pracownik przeczytał protokół, odmówił podpisania ze sie zapoznal z nim (pkt. 13) a następnie na piśmie złożył swoje uwago do treści protokołu. 
Wiem że podpis oznacza potwierdzenie poszkodowanego ze został zapoznany z protokołem, ale czasem ludzie nie potrafią się dać przekonać i nie chcą podpisać, bo uważają że to oznacza ze się z treścią zgadzają. 
Co w takiej sytuacji uczynić? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgodnie z przepisami dotyczącymi ustalania okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy poszkodowany pracownik ma prawo zapoznania się z treścią protokołu powypadkowego przed jego zatwierdzeniem. W sytuacji, kiedy poszkodowany pracownik nie zgadza się z zapisami przedstawionego mu protokołu powypadkowego, ma prawo zgłoszenia uwag i zastrzeżeń do ustaleń zawartych ww. dokumencie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 29.09.2016 o 13:47, Szefowa wszystkich napisał:

Zgodnie z przepisami dotyczącymi ustalania okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy poszkodowany pracownik ma prawo zapoznania się z treścią protokołu powypadkowego przed jego zatwierdzeniem. W sytuacji, kiedy poszkodowany pracownik nie zgadza się z zapisami przedstawionego mu protokołu powypadkowego, ma prawo zgłoszenia uwag i zastrzeżeń do ustaleń zawartych ww. dokumencie.

Ale ma też końcowo obowiązek podpisać tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi