Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Małami123

Omdlenie kobiety w ciąży

Recommended Posts

Proszę o poradę, co zrobić z następującym wypadkiem:
Pracownica rozpoczęła pracę i po upływie ok godziny, zemdlała i uderzyła się w głowę (bez śladów zewnętrznych). Zabrała ją karetka, w szpitalu w trakcie podstawowych badań stwierdzono początkową ciążę, to było powodem omdlenia. Gdzie jest przyczyna zewnętrzna? I jak potraktować uraz głowy, którego nie da się stwierdzić...? Czy uznać ten wypadek jako wypadek przy pracy?

W pierwszym trymestrze ciąży kobiecie dokuczają często dolegliwości ciążowe. Nie ma tak naprawdę przyczyny zewnętrznej, bo nie wiedziała, że jest w ciąży, ale w sumie to uderzenie... noo nie wiem, może ktoś inny się wypowie jeszcze.

Ja zdecydowanie nie uznawałabym tego za wypadek przy pracy. Mogłyby się wypowiedzieć jeszcze inne osoby, ale dla mnie to nie jest spowodowane przyczyną zewnątrzną za którą mógłby odpowiadać pracodawca czy zakład pracy. Ciąża nie jest czymś co zostało spowodowane przez zakład pracy tak jak np. uszkodzenie maszyny, śliska podłoga, nierówny podest itd. Dla mnie nie ma tutaj wypadku przy pracy i bardzo bym się zastanowiła zanim bym uznała go za taki. Kobieta oczywiście dopiero co dowiedziała sięo ciąży, ale omdlenia w czasie ciąży to bardzo czesta sprawa. 

A ja zdecydowanie prosiłbym o więcej wyrozumiałości dla kobiet w ciąży które nadal pracują. Jest to dla nich niesamowicie trudna, wymagająca i wyjątkowa sytuacja i należy bardzo doceniać to ze one jeszcze starają się przychodzić do pracy i wykonywać swoje obowiązki. Znam kobiety które miały problemy z ciążą, nie przebiegała ona w normalny i zdrowy sposób, a jednak nadal chodziły do pracy bo nie chciały i bały się iść na l4. Ja szczerze powiedziawsze podchodziłbym do kobiet w ciąży w wyjątkowy sposób i raczej uznał tę sytuację za wypadek przy pracy. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować