Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Marzena 45

Ilu nauczycieli na wycieczkę szkolną?

Recommended Posts

Udało mi się znaleźć coś takiego:

Cytat

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 stycznia 1997 r. w sprawie warunków, jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku, dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jego organizowania i nadzorowania (Dz. U. Nr 12, poz. 67 z późn. zm.) liczba uczestników obozu pozostających pod opieką jednego wychowawcy nie może przekraczać 20 osób.

Dnia 28.09.2016 o 15:50, Marzena 45 napisał:

Uczniowie, którzy jada do Wisły,a jest ich 60 ilu powinni mieć wychowawców/ nauczycieli jako opiekunów?

Przynajmniej 4 moim zdaniem. 

Edytowano przez Prince
bład

Dnia 28.09.2016 o 15:50, Marzena 45 napisał:

Uczniowie, którzy jada do Wisły,a jest ich 60 ilu powinni mieć wychowawców/ nauczycieli jako opiekunów?

hmm sądzę jest może to być skomplikowane, bo z tego co wiem, to inaczej traktuje się uczniów niepełnosprawnych a inaczej zwykłych. jesli to są zwykli uczniowe, to myślę, że 3 spokojnie.

Cytat

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 stycznia 1997 r. w sprawie warunków, jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku, dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jego organizowania i nadzorowania (Dz. U. Nr 12, poz. 67 z późn. zm.) liczba uczestników obozu pozostających pod opieką jednego wychowawcy nie może przekraczać 20 osób.

To rozporządzenie jest już uchylone poprzez nową ustawę o systemie oświaty oraz ustawy o Krajowym Rejestrze Karnym. Według niego ma być wydane nowe rozporządzenie ministra oświaty, na temat m.in. liczy dzieci, które mają być pod opieką jedno nauczyciela. Jednak do tej pory nie widziałem tego rozporządzenia, jeśli ktoś ma na ten temat jakieś informacje, to proszę o ich podanie.

Dnia 3.10.2016 o 11:54, Sonsty765 napisał:

hmm sądzę jest może to być skomplikowane, bo z tego co wiem, to inaczej traktuje się uczniów niepełnosprawnych a inaczej zwykłych. jesli to są zwykli uczniowe, to myślę, że 3 spokojnie.

Ile w takim razie potrzebnych jest jeśli część uczniów jest niepełnosprawna, a część zdrowa?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować