Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, wiecie jak częste są kontrole GIODO oraz jaka jest szansa na narażanie się na nią, gdy prowadzimy małą firmę? Słyszałem, że wysyłane są e-maile, które mają skłonić przedsiębiorców do tego, aby skorzystali z usług różnych firm, które tworzą dokumentację w zakresie ochrony danych osobowych. Jednak o samych kontrolach GIODO u innych firm nie słyszałem

Odnośnik do odpowiedzi

Również pierwsze słyszę o kontrolach GIODO w małych firmach. Podejrzewam, że to firmy zajmujące się tworzeniem dokumentacji w zakresie ochrony danych osobowych, robią sztuczne zapotrzebowanie na ich usługi. 

Odnośnik do odpowiedzi

Proponuję się wczytać dokładnie w wywiad z artykułu na rzepie. Jeżeli nie prowadzisz firmy w jednym z wymienionych sektorów to możesz raczej spać spokojnie. Dodatkowo jeżeli jesteś tylko administratorem danych to taki wniosek o kontrolę do Ciebie nie wpłynie. 

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio dostałem nawet maile, które próbowały naciągnąć mnie na nową politykę bezpieczeństwa/instrukcję, właśnie wskazując na kontrole. Dobrze wiedzieć, że nikt nie ma zamiaru kontrolować przedsiębiorców, a tylko urzędy

Odnośnik do odpowiedzi

Po części Ci "naciągacze" mają rację, bo do posiadania polityki bezpieczeństwa i instrukcji zarządzania jest zobowiązany każdy przedsiębiorca (bez wyjątku, czy mały czy duży) i to jeszcze pod groźbą odpowiedzialności karnej. To, że większość postanowień, które są wymagane przez ustawę o ochronie danych osobowych oraz rozporządzenie są bez sensu, to już osobny problem. Z tego też powodu samo posiadanie tych dokumentów jest jak najbardziej zasadne, tylko nie trzeba od razu biegnąć do kancelarii, abyśmy zlecili im ich stworzenie.

Odnośnik do odpowiedzi

Dobry artykuł, teraz różne rzeczy się słyszy. Że to niby przedsiębiorcy mają być kontrolowani, dobrze że nie jest to prawdą :P Chociaż w niektórych firmach które zajmują się pożyczkami takie kontrole jak najbardziej by się przydały. Z moich obserwacji wynika, że nie ma tam w zasadzie żadnych procedur, gdy idzie o utrzymanie odpowiedniego stopnia ochrony danych osobowych, a moim zdaniem jest to podstawa! Często te dane są wręczane komukolwiek, bez żadnego upoważnienia, w szczególności firmą które zajmują się ich publikacją w internecie (co do dłużników - bezprawnie)! i windykatorom

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem, czy jest na co czekać. Bo skoro w 2016 na patelnie idą urzędy + kancelarie, to w 2017 mogą iść firmy, wedle jakiegoś klucza. A napisanie tych dokumentów nie zajmuje nam dnia, dwóch, czy też nawet trzech :P Więc trochę racji mają Ci, co wieszczą, że w końcu każdy będzie musiał opracować te dokumenty ..

Odnośnik do odpowiedzi

W tym roku dość sporo firm korzysta z usług stworzenia odpowiednich dokumentów. Co więcej, warto wspomnieć, iż niektórzy rzeczywiście przejmują się tymi kontrolami .. w przeciwieństwie do samej ochrony danych osobowych, która jest traktowana jako pierdoła - niestety!

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności