Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Małami123

Chce uzyskać dane osobowe

Recommended Posts

Czy chcąc uzyskać informacje dotyczące osoby pełniącej funkcję publiczną, gdzie można zwrócić? chodzi tu o policjanta, który nie przedstawił się ,a dał mi mandat..

Udostępnij ten post


Link to postu

Tak, ale musisz pamiętać, że nie wszystkie informacje o osobie pełniącej funkcję publiczną podlegają ujawnieniu.Na podstawie ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępnie do informacji publicznej każda informacja o sprawach publicznych stanowi informację publiczną w rozumieniu ustawy i podlega udostępnieniu i ponownemu wykorzystaniu na zasadach i w trybie określonych w niniejszej  ustawie (art. 1 ust. 1). 

Edytowano przez Nataliamisiek

Udostępnij ten post


Link to postu

Wystąp do jednostki Policji, w której pracuje określony policjant o udostępnienie informacji publicznej, tj. danych osobowych tego policjanta. Powołaj się na ustawę, które przedstawiła Natalia. Nie mają Ci prawa odmówić, gdyż nie mamy do czynienia tutaj z żadną sferą prywatności. Co więcej, możesz zlożyć skargę na tego policjanta, w związku z nieprzedstawieniem tobie informacji o nim. Moim zdaniem to poważne naruszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu

Dokładnie, niech komenda postara się ustalić kto przeprowadzał patrol o określonej porze i w określonym miejscu. Komenda musi Ci przedstawić takie dane, a samego Policjanta odpowiednio ukarać ..

Udostępnij ten post


Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×