Skocz do zawartości
Małami123

Chce uzyskać dane osobowe

Rekomendowane odpowiedzi

Czy chcąc uzyskać informacje dotyczące osoby pełniącej funkcję publiczną, gdzie można zwrócić? chodzi tu o policjanta, który nie przedstawił się ,a dał mi mandat..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Tak, ale musisz pamiętać, że nie wszystkie informacje o osobie pełniącej funkcję publiczną podlegają ujawnieniu.Na podstawie ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępnie do informacji publicznej każda informacja o sprawach publicznych stanowi informację publiczną w rozumieniu ustawy i podlega udostępnieniu i ponownemu wykorzystaniu na zasadach i w trybie określonych w niniejszej  ustawie (art. 1 ust. 1). 

Edytowane przez Nataliamisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Wystąp do jednostki Policji, w której pracuje określony policjant o udostępnienie informacji publicznej, tj. danych osobowych tego policjanta. Powołaj się na ustawę, które przedstawiła Natalia. Nie mają Ci prawa odmówić, gdyż nie mamy do czynienia tutaj z żadną sferą prywatności. Co więcej, możesz zlożyć skargę na tego policjanta, w związku z nieprzedstawieniem tobie informacji o nim. Moim zdaniem to poważne naruszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, niech komenda postara się ustalić kto przeprowadzał patrol o określonej porze i w określonym miejscu. Komenda musi Ci przedstawić takie dane, a samego Policjanta odpowiednio ukarać ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×