Skocz do zawartości

Ochrona danych a Facebook


Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma 100-procentowej metody weryfikacji tego czy konto jest prawdziwe przy użyciu narzędzi dostępnych na Facebooku. Jeśli nagle znajomy czy członek rodziny prosi nas o pożyczkę - powinniśmy zawsze upewnić się telefonicznie czy też innym środkiem przekazu, że faktycznie jej potrzebuje i trafi w powołane ręce. Ja miałam taka sytuacje, że znajomą prosili o pożyczkę w moim, imieniu... całę szczeście zadzwoniła do mnie...

Odnośnik do odpowiedzi

Z pozyskiwaniem fanów nieodłącznie związane jest gromadzenie ich danych osobowych, o czym warto pamiętać decydując się na utworzenie kolejnego fanpage’a. Fakt ten wiąże się z koniecznością zwrócenia uwagi na przepisy ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) i wydanych na jej podstawie aktów wykonawczych, które na administratora danych nakładają określone obowiązki związane z przetwarzaniem tych danych.

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, Małami123 napisał:

Jak mam walczyć z fałszywymi kontami na Facebooku?

ktoś ostatnio założył sobie konto z moim imieniem i nazwiskiem. gdzie mam takie coś zgłaszać?

Zgłoś sprawę do administracji facebooka.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...
Dnia 5.10.2016 o 21:07, AlicjaP napisał:

Ewentualnie złóż powództwo o naruszenie twoich dóbr osobistych, gdy był to profil, który miał Ci ubliżyć. W ten sposób może uda się zgarnąć $$, jak już Policja ogarnie kto to był.

Pozdrawiam

wątpię, żeby bagiety się zajmowały takimi sprawami. no chyba, że da im to większą wykrywalność to wtedy pewnie się za to wezmą o.O

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...
Dnia 28.09.2016 o 10:34, Małami123 napisał:

Jak mam walczyć z fałszywymi kontami na Facebooku?

ktoś ostatnio założył sobie konto z moim imieniem i nazwiskiem. gdzie mam takie coś zgłaszać?

Witam! 

Mam podobny problem. Ktoś złośliwe zakłada fałszywe konta na facebooku, zgłaszam takie rzeczy do administracji tego portalu, są one usuwane po pewnym czasie, jednak za parę dni pojawia się takie fałszywe konto znowu. To jak walka z wiatrakami, nie wiem już zbytnio co robić? Próbować to zgłosić na policję? Ma to sens? Jakie jest wasze zdanie w tej sprawie? 

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności