Skocz do zawartości

Wymagania co do PUBU


Małami123

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Małami123 napisał:

Czy są jakieś wymagania co do sanepidu, jeśli chodzi o Puby? będe sprzedawać Fast Foody. Ale głównie z mikrofalówki i małego piekarnika. Nic więcej. Czy Sanepid może się przyczepić do czegoś

Pytanie czy będziesz serwować ten fast food na talerzach czy papierowych tackach, z tego co się orientuję to dla sanepidu jest różnica i mniejsze wymagania się jeżeli podajesz jedzenie na tackach, wtedy nie czepiają się o zlewozmywaki itp. Jednak w Twoim przypadku w pubie i tak będzie alkohol więc nie wiem czy to coś zmieni. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

To są rzeczy na które musisz zwrócić uwagę:

stanu technicznego budynków i pomieszczeń oraz instalacji, w których odbywa się produkcja lub obrót żywnością, czyli wszystkim co przeznaczone jest do spożycia przez ludzi,

jakości wody, która przeznaczona jest dla celów spożywczych i gospodarczych,

gromadzenia i przechowywania odpadów,

narzędzi, urządzenia i wyposażenia lokalu,

osób, które będą wykonywały pracę związaną z obrotem żywnością.

Pytanie do czego może się przyczepić sanepid jest zbyt ogólne i trochę naiwne. Przede wszystkim musisz spełniać wszystkie wymogi sanepidu co do takiego pomieszczenia i knajpy i na tym się powinnaś skupić. Wypełnić wszystko jak najlepiej się da, a nie kombinować. 

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 30.11.2016 o 04:18, cepelia napisał:

Pytanie do czego może się przyczepić sanepid jest zbyt ogólne i trochę naiwne. Przede wszystkim musisz spełniać wszystkie wymogi sanepidu co do takiego pomieszczenia i knajpy i na tym się powinnaś skupić. Wypełnić wszystko jak najlepiej się da, a nie kombinować. 

Prawda jest taka, że jeżeli nie siedzi się w gastronomi to wiele rzeczy, które dla zwykłego człowieka są bez znaczenia, dla inspektora sanepidu będą miały bardzo duże znaczenie, wręcz kluczowe. Więc wydaję mi się, że takie pytanie o to do czego się może przyczepić inspektor sanepidu nie jest naiwne i nie chodzi o to, żeby kombinować, tylko uzyskać informację. 

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 2.12.2016 o 15:54, Bartosz napisał:

Prawda jest taka, że jeżeli nie siedzi się w gastronomi to wiele rzeczy, które dla zwykłego człowieka są bez znaczenia, dla inspektora sanepidu będą miały bardzo duże znaczenie, wręcz kluczowe. Więc wydaję mi się, że takie pytanie o to do czego się może przyczepić inspektor sanepidu nie jest naiwne i nie chodzi o to, żeby kombinować, tylko uzyskać informację. 

Ja też uważam, że warto spełnić wszelkie wymagania sanepidu i że nie ma tutaj za bardzo kombinowania, ale jest inna kwestia. Takich rzeczy na które inspektor sanepidu zwróci uwagę jest naprawdę masa, ale z drugiej strony to nic prostszego się dowiedzieć jakie to rzeczy. Wystarczy zadzwonić do najbliższej jednostki sanepidu i tam dowiedzieć się wszystkiego. Mają oni obowiązek poinformować o wszelkich wymaganiach, niuansach, a także ewentualnych zmianach w prawie i przpeisach. Dlatego według mnie najłatwiej byłoby dowiedzieć się u źródła, bo otwarcie pubu to faktycznie sporo niuansów o których zwykłemu śmiertelnikowi łatwo zapomnieć. 

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności