Skocz do zawartości

Suszone owoce a wymagania sanepidu


Małami123

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś z Was ma doświadczenie jakie wymagania musi spełnić magazyn w którym będą leżeć suszone owoce zapakowane kupione gdzieś indziej, przeznaczone do dalszej sprzedaży.
Rozmawiałam z sanepidem... Pan wskazał mi rozporządzenia i ustawy pisząc po kolei gdzie to znaleźć u nich na stronie...
Potrzebuję po prostu jasnych wytycznych typu musi być sucho, garaż musi być duży ( jak) itp.

Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, Małami123 napisał:

Może ktoś z Was ma doświadczenie jakie wymagania musi spełnić magazyn w którym będą leżeć suszone owoce zapakowane kupione gdzieś indziej, przeznaczone do dalszej sprzedaży.
Rozmawiałam z sanepidem... Pan wskazał mi rozporządzenia i ustawy pisząc po kolei gdzie to znaleźć u nich na stronie...
Potrzebuję po prostu jasnych wytycznych typu musi być sucho, garaż musi być duży ( jak) itp.

Będę wdzięczna za każdą odpowiedź

Nie bardzo rozumiem, jeżeli masz rozporządzenia i ustawy to postaraj się do nich zastosować. Sam nie miałem nigdy z czymś takim styczności ale tak na chłopski rozum to wiadomo, że taki magazyn musi mieć odpowiednią temperaturę, musi być sucho, czysto. Musisz zadbać o to, żeby nie było wilgoci bo od tego na pewno takie suszone owoce będą się psuć. Dodatkowo warto zwracać uwagę czy nie ma żadnych insektów, gryzoni, które mogły dostać się do żywności i ją zjeść czy uszkodzić. Co do wielkości to zależy już tylko od Ciebie ile tego towaru będziesz miała, to raczej nie ma kluczowego znaczenia. 

Mam nadzieję, że pomogłem Ci chociaż trochę. Pozdrawiam! 

Odnośnik do odpowiedzi
21 godzin temu, Nataliamisiek napisał:

Na pewno musi być odpowiednia temperatura, wilgotność powietrza, maszyny, które będą suszyć produkty  musza przejść atest....

Noo zdecydowanie zgadzam się , atest musi być zrobiony, najlepiej od razu skontaktować się z sanepidem

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Małami123 napisał:

Noo zdecydowanie zgadzam się , atest musi być zrobiony, najlepiej od razu skontaktować się z sanepidem

Nie bardzo rozumiem po co Ci atest do maszyn, które mają suszyć owoce skoro w pierwszym poście piszesz wyraźnie, że będą one zapakowane i tak naprawdę w tym magazynie będziesz je tylko przechowywać, żeby później je sprzedać dalej. Po co w takim razie Ci maszyny?

Odnośnik do odpowiedzi

No sanepid na pewno będzie kontrolował taki magazyn bo to będzie miejsce związane z przechowywaniem żywności, nawet jeżeli nic z nią robić nie będziesz to musisz liczyć się z tym, że kontrolerzy sanepidu się zjawią. 

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 28.09.2016 o 12:28, Nataliamisiek napisał:

Na pewno musi być odpowiednia temperatura, wilgotność powietrza, maszyny, które będą suszyć produkty  musza przejść atest....

 

Dnia 28.09.2016 o 23:09, Persona Non Grata napisał:

Nie bardzo rozumiem, jeżeli masz rozporządzenia i ustawy to postaraj się do nich zastosować. Sam nie miałem nigdy z czymś takim styczności ale tak na chłopski rozum to wiadomo, że taki magazyn musi mieć odpowiednią temperaturę, musi być sucho, czysto. Musisz zadbać o to, żeby nie było wilgoci bo od tego na pewno takie suszone owoce będą się psuć. Dodatkowo warto zwracać uwagę czy nie ma żadnych insektów, gryzoni, które mogły dostać się do żywności i ją zjeść czy uszkodzić. Co do wielkości to zależy już tylko od Ciebie ile tego towaru będziesz miała, to raczej nie ma kluczowego znaczenia. 

Mam nadzieję, że pomogłem Ci chociaż trochę. Pozdrawiam! 

Myślę, że Ci użytkownicy mają rację, sam myślę o podobnych wymaganiach, które trzeba byłoby spełnić, żeby otworzyć taki biznes. 

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności