Skocz do zawartości

czy musi być obowiązkowa toaleta w barze?


Małami123

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Z tego co ja wiem (bardziej z praktyki niż teorii) to taka toaleta nie musi powstać tylko i wyłącznie wtedy kiedy ten bar czy knajpa jest częścią centrum handlowego i te centrum ma swoją osobną toaletę dla wszystkich klientów. Wyjątek prawodpodobnie stanowia tylko i wyłącznie te miejsca które są zabytkowe i w których nie da się jej umieścić. Z drugiej strony jeśli zadzwonisz do sanepidu to oni raczej na pewno Ci powiedzą że toaleta musi być i nie ma zmiłuj. Pamiętamże jest podstawa że musi być toaleta jedna na max 20 klientów jeśli to jest lokal w którym sprzedaje się alkohol. Różnicą jest takze konsumpcja i degustacja. Jeśli nie ma w lokalu tej pierwszej a jest to np.mała cukiernia w której można usiąść przy stoliku i zjeść pączka którego się kupiuło to taka tolaeta nie jest potrzebna.

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym spojrzał na to z innej strony. Chcesz wyjść się napić na miasto albo zjeść dobry posiłek. Szukasz fajnego lokalu, takiego w którym napijesz się czegoś nowego i zjesz coś naprawdę na wysokim poziomie. Wpadasz do lokalu, wszystko fajnie, ceny okej, jedzenie i picie pyszne. I nie ma toalety z której chcesz akurat skorzystać. Według mnie to bardzo zniechęca ludzi, zwłaszcza jeśli spotykają się w grupach i chcą gdzieś posiedzieć nie 20 minut a parę godzin. Dlatego zanim zacząłbym omijać przepisy żeby toalety nie robić zastanowiłbym się czy jej brak przypadkiem nie sprawi, że będę mieć mniej klientów. Bo ja to znam i wydaje mi się, ze może tak być. W dzisiejszych czasach podobnie jest z płaceniem kartą - ja się np. urywam z miejsc w których nie mogę zapłacić kartą. Pomyśl o tym.

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, kosa napisał:

Ja bym spojrzał na to z innej strony. Chcesz wyjść się napić na miasto albo zjeść dobry posiłek. Szukasz fajnego lokalu, takiego w którym napijesz się czegoś nowego i zjesz coś naprawdę na wysokim poziomie. Wpadasz do lokalu, wszystko fajnie, ceny okej, jedzenie i picie pyszne. I nie ma toalety z której chcesz akurat skorzystać. Według mnie to bardzo zniechęca ludzi, zwłaszcza jeśli spotykają się w grupach i chcą gdzieś posiedzieć nie 20 minut a parę godzin. Dlatego zanim zacząłbym omijać przepisy żeby toalety nie robić zastanowiłbym się czy jej brak przypadkiem nie sprawi, że będę mieć mniej klientów. Bo ja to znam i wydaje mi się, ze może tak być. W dzisiejszych czasach podobnie jest z płaceniem kartą - ja się np. urywam z miejsc w których nie mogę zapłacić kartą. Pomyśl o tym.

Dokładnie, zgadzam się z Kosą. Dla mnie bardzo duże znaczenie ma to czy lokal ma toaletę. Brak toalety jest dla mnie niestosowny i bardzo niewygodny. Powinno się o tym pomyśleć zanim wybierze się lokal czy zdecyduje na rozłożenie wydatków, tak żeby wystarczyło tez na toaletę. Brak toalety jest okej dla sklepu spożywczego czy piekarni, ale nie dla lokalu w którym się je, pije czy przebywa dłużej niż 10 minut.

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, chyba kwestie praktyczne powinny górować tu nad narzuconym przepisem. Obecnie lokal bez toalety to duży minus, nawet dla pojedynczych klientów a co dopiero dla rodzin z dzieckiem.

Odnośnik do odpowiedzi

Podpinam się pod wypowiedzi innych użytkowników forum. Według mnie nawet jeśli brak toalety byłby dozwolony pod względem aktów prawnych, to zdecydowanie byłoby to dużym minusem jeśli chodzi o wygodę odwiedzających klientów. No dla mnie to byłoby zdecydowanie nie fair wobec klientów, którzy przychodziliby do lokalu po to, żeby spędzić czas z rodziną czy znajomymi (a zwłaszcza z dzieckiem, tak jak napisał Piotr) i wydawali tam swoje pieniądze. Oczywiście że potrzeby fizjologiczne pojawiają się w czasie długich posiedzeń w lokalach, w których człowiek chce nie tylko zjeść, napić się, ale też posiedzieć po prostu i się rozerwać. I nagle ta osoba potrzebuje toalety, której w lokalu po prostu nie ma. No dla mnie to ewidentny minus. Rozumiem brak toalety w lokalu który znajduje się w centrum handlowym, ale ta toaleta też tam jest tylko ze należy do centrum i jest ogólnodostępna, ale jest. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...
  • 2 months later...
Dnia ‎29‎.‎11‎.‎2016 o 12:08, dzwoneczek napisał:

Z tego co ja wiem (bardziej z praktyki niż teorii) to taka toaleta nie musi powstać tylko i wyłącznie wtedy kiedy ten bar czy knajpa jest częścią centrum handlowego i te centrum ma swoją osobną toaletę dla wszystkich klientów. Wyjątek prawodpodobnie stanowia tylko i wyłącznie te miejsca które są zabytkowe i w których nie da się jej umieścić. Z drugiej strony jeśli zadzwonisz do sanepidu to oni raczej na pewno Ci powiedzą że toaleta musi być i nie ma zmiłuj. Pamiętamże jest podstawa że musi być toaleta jedna na max 20 klientów jeśli to jest lokal w którym sprzedaje się alkohol. Różnicą jest takze konsumpcja i degustacja. Jeśli nie ma w lokalu tej pierwszej a jest to np.mała cukiernia w której można usiąść przy stoliku i zjeść pączka którego się kupiuło to taka tolaeta nie jest potrzebna.

Dokładnie tak. Nie musi być jeśli jest w centrum handlowym i w tym centrum oczywiście jest zawsze toaleta.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 5 months later...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności