Skocz do zawartości

Wentyalcja w pizzeri


Małami123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Rodzaj wentylacji, która będzie wystarczająca w danym zakładzie zależy od rodzaju i wielkości produkcji oraz stosowanych surowców, półproduktów, produktów i przypraw, a także powierzchni zakładu. Pomiaru wentylacji dokonują wykwalifikowane firmy zewnętrzne w tym firmy kominiarskie. Wydaję mi się, że to właśnie do nich powinnaś się zwrócić ze swoim problem, na pewno chętnie Ci pomogą i to właśnie takie firmy posiadają największą wiedzę. Tylko moja jedna rada, zwróć się z tym po 2,3 firm żebyś miała porównanie co do ceny i samego sposobu rozwiązania Twojego problemu. 

Pozdrawiam! 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

Ilości powietrza potrzebne dla poprawnej pracy okapu będą na tyle duże, że licz na to iż dostanie się ono przez nieszczelności stolarki drzwiowej i okiennej - nawet nawiewniki niewiele pomogą. I tu już zaczynają się schody.

Oczywiście pod warunkiem, że dobrze wyliczyłeś zapotrzebowanie powietrza dla okapu - prędkość porywania na dolnej powierzchni okapu powinna wynosić conajmniej 0,25m/s żeby można było mówić o dobrej pracy okapu. Biorąc to pod uwagę - dla okapu np. o wymiarach 1m x 0,5m potrzebujesz conajmniej 450m3/h. 

W pizzerii na pewno twój okap jest większy. Dlatego potrzebny jest nawiew. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 year later...
  • 8 months later...

Wentylacja w lokalu gastronomicznym  musi być mechaniczna  musi być zapewniony napiew świeżego powietrza  i wyciąg powietrza.  Widziałam błednie wykonane wentylace mechaniczne, które były wyłącznie instalacjami wyciągowymi a nie zapewniono nawiewu świeżego powietrza. Dlatego wybierając firmę musimy miec pewność czy współpracujemy z fachowcami.   Przewody wentylacyjne muszą być obudowane - uwaga  wykonawca wentylacji zostawia ją w stanie surowym, nie obudowaną , obudowa wentylacji jest po stronie inestora lub współpracującej z nim firmy remontowej. Pamietajmy o tym ,że nieobudowana wentylacja moze być powodem odmowy odbioru przez Sanepid. Bez różnicy na to czy budynek w którym mieści się lokal jest drewniany czy murowany wytyczne dla wentylacji  i jej wykoania są takie same. Pozdrawiam Hanna Półtorak HACPASZ (projekty technologiczne, dokumentacja HACCP, szkolenia BHP).

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 year later...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności