Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Lena

Zaświadczenie o niekaralności

Recommended Posts

Informacja z Krajowego Rejestru Karnego jest dostępna, tylko musisz wypełnić i wysłać formularz zamówienia.

Na jeden ze stron KRK znalazłam taką ot. informacje:

2. Na e-mail zostanie przesłany w załączniku gotowy do wydrukowania i podpisania wniosek oraz pełnomocnictwo na zaświadczenie o niekaralności.

3. Wydrukowany i podpisany dokument należy odesłać Pocztą Polską na adres podany w kontakcie

4. Po otrzymaniu - dokument niezwłocznie zostanie złożymy w Krajowym Rejestrze Karnym.

5. Zaświadczenie zostanie zeskanowane i wysłane na adres email zaś oryginał zostanie doręczony Pocztą Polską (wszystkie kraje) lub kurierem (tylko Polska).

1 godzinę temu, Krzysztof26 napisał:

Ile kosztuje takie zaświadczenie? Mógłby ktoś mi przesłać rachunek na który należy ją przesłać?

Pozdrawiam

Z tego co wiem to około 100zł

3 godziny temu, Tomy12 napisał:

A jak długo się na nie czeka? Pracodawca może sobie zażądać od tak sobie? Czy musi mieć jednak jakiś istotny powód?

Jeśli twoja praca ma wiązać się z jakaś dużą odpowiedzialnością, to jak najbardziej. Myślę, że w policji takie zaświadczanie jest potrzebny.

3 godziny temu, Tomy12 napisał:

A jak długo się na nie czeka? Pracodawca może sobie zażądać od tak sobie? Czy musi mieć jednak jakiś istotny powód?

Są takie zawody gdzie jest to wymagane, policja, straż miejska, firmy ochroniarskie. 

Z tego co wiem, to okres nie jest zbyt długi, bardzo często są nawet wydawane od ręki. 

Nie wiem też skąd takie kosmiczne kwoty, z tego co wiem to koszt zaświadczenia elektronicznie wynosi 20 zł, w wersji papierowej 30 zł. 

1 godzinę temu, Furentisque napisał:

Są takie zawody gdzie jest to wymagane, policja, straż miejska, firmy ochroniarskie. 

Z tego co wiem, to okres nie jest zbyt długi, bardzo często są nawet wydawane od ręki. 

Nie wiem też skąd takie kosmiczne kwoty, z tego co wiem to koszt zaświadczenia elektronicznie wynosi 20 zł, w wersji papierowej 30 zł. 

Ja płaciłam 70 zł, plus kopia.

Aby uzyskać zaświadczenie o niekaralności, należy zgłosić się do wspomnianego wyżej Krajowego Rejestru Karnego, a dokładnie do Biura Informacyjnego jemu podlegającemu.Formularz, jaki musimy wypełnić, aby uzyskać zaświadczenie o niekaralności, można pobrać z placówek sądowych.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować