Skocz do zawartości
Lena

Zaświadczenie o niekaralności

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, gdzie się udać, żeby uzyskać takie zaświadczenie? 

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie zaświadczenie uzyskasz w Krajowym Rejestrze Karnym. Musisz tylko złożyć odpowiedni wniosek. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Informacja z Krajowego Rejestru Karnego jest dostępna, tylko musisz wypełnić i wysłać formularz zamówienia.

Na jeden ze stron KRK znalazłam taką ot. informacje:

2. Na e-mail zostanie przesłany w załączniku gotowy do wydrukowania i podpisania wniosek oraz pełnomocnictwo na zaświadczenie o niekaralności.

3. Wydrukowany i podpisany dokument należy odesłać Pocztą Polską na adres podany w kontakcie

4. Po otrzymaniu - dokument niezwłocznie zostanie złożymy w Krajowym Rejestrze Karnym.

5. Zaświadczenie zostanie zeskanowane i wysłane na adres email zaś oryginał zostanie doręczony Pocztą Polską (wszystkie kraje) lub kurierem (tylko Polska).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Krzysztof26 napisał:

Ile kosztuje takie zaświadczenie? Mógłby ktoś mi przesłać rachunek na który należy ją przesłać?

Pozdrawiam

Z tego co wiem to około 100zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak długo się na nie czeka? Pracodawca może sobie zażądać od tak sobie? Czy musi mieć jednak jakiś istotny powód?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Tomy12 napisał:

A jak długo się na nie czeka? Pracodawca może sobie zażądać od tak sobie? Czy musi mieć jednak jakiś istotny powód?

Jeśli twoja praca ma wiązać się z jakaś dużą odpowiedzialnością, to jak najbardziej. Myślę, że w policji takie zaświadczanie jest potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Tomy12 napisał:

Są takie zawody gdzie jest to wymagane, policja, straż miejska, firmy ochroniarskie. 

Z tego co wiem, to okres nie jest zbyt długi, bardzo często są nawet wydawane od ręki. 

Nie wiem też skąd takie kosmiczne kwoty, z tego co wiem to koszt zaświadczenia elektronicznie wynosi 20 zł, w wersji papierowej 30 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Furentisque napisał:

Są takie zawody gdzie jest to wymagane, policja, straż miejska, firmy ochroniarskie. 

Z tego co wiem, to okres nie jest zbyt długi, bardzo często są nawet wydawane od ręki. 

Nie wiem też skąd takie kosmiczne kwoty, z tego co wiem to koszt zaświadczenia elektronicznie wynosi 20 zł, w wersji papierowej 30 zł. 

Ja płaciłam 70 zł, plus kopia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aby uzyskać zaświadczenie o niekaralności, należy zgłosić się do wspomnianego wyżej Krajowego Rejestru Karnego, a dokładnie do Biura Informacyjnego jemu podlegającemu.Formularz, jaki musimy wypełnić, aby uzyskać zaświadczenie o niekaralności, można pobrać z placówek sądowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi