Skocz do zawartości
PSKzoo

Okresowe przeglądanie maszyn w firmie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy prawo w jakikolwiek sposób reguluje obowiązek dokonywania przeglądów okresowych maszyn? W firmie posiadam kilka maszyn do szycia, cięcia i zastanawiam się, czy trzeba wykonywać przeglądy tych maszyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno jest jakiś producent, który zaleca okresowe sprawdzanie maszyn. Warto może skonsultować się z przedstawicielem tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno trzeba skorzystać z opinii bhpowca, który pracuje u Ciebie w firmie, lub producenta maszyn. Na pewno masz też jakaś gwarancje na te maszyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co wiem, to są specjalne programy, które ułatwiają okresowe sprawdzanie maszyn: znalzłam takie coś"Program „Użytkowanie maszyn i urządzeń w przedsiębiorstwie” służy przede wszystkim do wspomagania pracy służb utrzymania ruchu, a w szczególności pozwala na:  prowadzenie ewidencji i planowanie okresowych przeglądów i remontów, zgłaszanie napraw i awarii, zarządzanie magazynem części, prowadzenie bieżącej dokumentacji techniczno – eksploatacyjnej maszyn oraz kontrolę dostosowania maszyn do wymagań dyrektyw UE i prawa polskiego."

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×