Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bogus12

Ile godzin można pracować w weekend?

Recommended Posts

Czy jest jakaś regulacja prawna, która mówi o tym, jak długo możemy pracować w weekend? czy są jakieś przepisy, które zabraniają np. pracowwać po 12 godzin? jak to wygląda w tych umowa śmieciowych? bo umowa o prace chyba nie reguluje tego typu godzin pracy, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu

O.o kodeks nie określa wprost dobowego limitu godzin nadliczbowych. Jest on wyznaczony pośrednio poprzez wprowadzenie zasady 11-godzinnego nieprzerwanego odpoczynku dobowego. Zasada ta limituje dopuszczalny dobowy czas pracy do 13 godzin, ograniczając liczbę nadgodzin do jednej, pięciu na dobę, w zależności od obowiązującego pracownika wymiaru dobowego czasu pracy. Nie wiem, jak to z weekendami jest, chyba podobnie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
1 godzinę temu, Lena napisał:

Zapoznaj się i przeczytaj: Rozdział V - Praca w godzinach nadliczbowych Art. 151 kodeksu pracy. 

A czy jest to gdzieś dostępne w sieci?

Udostępnij ten post


Link to postu

Zależy też to od rozkładu czasu pracy, bo np. możesz pracować 8h/5 dni w tygodniu, albo też pracować weekendowo tj. 12 h w piątek/sob/niedz. Wszystko zależy od tego jak uregulujesz to z pracodawcą w umowie o pracę. Jednak nie więcej niż 12 godzin. Masz to w art. 144 KP - 

Art. 144. Na pisemny wniosek pracownika może być do niego stosowany system czasu pracy, w którym praca jest świadczona wyłącznie w piątki, soboty, niedziele i święta. W tym systemie jest dopuszczalne przedłużenie dobowego wymiaru czasu pracy, nie więcej jednak niż do 12 godzin, w okresie rozliczeniowym nieprzekraczającym 1 miesiąca. 

W przypadku umowy zlecenie te normy nie obowiązują, bo KP nie ma zastosowania. 

Udostępnij ten post


Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×