Skocz do zawartości
Bogus12

BHP w szkole a wymagania prawne

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dyrektorzy szkół zobowiązani są do organizowania szkoleń w zakresie bhp?

Jesli tak, to czy ono musi być w godzinach lekcyjnych? Czy nauczyciele mają obowiązek uczestniczenia w szkoleniu BHP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

Dyrektor szkoły jest zobowiązany również do organizowania dla pracowników szkoły różnych form szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, zapoznawania ich na bieżąco z nowymi przepisami, instrukcjami i wytycznymi w tym zakresie oraz do sprawowania nadzoru nad przestrzeganiem tych przepisów przez osoby prowadzące zajęcia z uczniami.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Bogus12 napisał:

Czy dyrektorzy szkół zobowiązani są do organizowania szkoleń w zakresie bhp?

Jesli tak, to czy ono musi być w godzinach lekcyjnych? Czy nauczyciele mają obowiązek uczestniczenia w szkoleniu BHP?

Z tego co wiem, to może być przeprowadzane podczas lekcji, nawet PO. Zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu w szkole lub placówce dyrektor szkoły lub placówki powinien okresowo sprawdzać, gdyż zobowiązuje go do tego § 3 ust. 1 i 2 r.p.n.s.p. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

W godzinach pracy trzeba przeprowadzić szkolenie bhp, aczkolwiek w tym wypadku może być to zarówno w czasie godziny wychowawczej, czy też zebrania nauczycieli. Z pewnością łatwo przy wypadających zajęciach z powodu wycieczek etc. zorganizować czas na szkolenie bhp okresowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×