Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bogus12

Błędy i chaos w dokumentacji

Recommended Posts

Bogus12    0

Kto ponosi odpowiedzialność za nie prowadzenie rejestrów wypadków? U mnie w pracy ostatnio zdarzyły się takie przypadki, że nie znaleziono kilka protokołów, przechowywaniem tego zajmuje się dział kadr, ale może również być sytuacja, że taki dokument nie został po prostu stworzony.

Kargul    1

Zgodnie z KP obowiązek ten spoczywa na pracodawcy "§ 31. Pracodawca jest obowiązany przechowywać protokół ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku przy pracy wraz z pozostałą dokumentacją powypadkową przez 10 lat."

W związku z tym to pracodawca poniesie karę od 10 do 30 tys. zł, a względem pracownika będzie mógł wyciągnąć konsekwencje wynikające z kp i regulaminu pracy tj. nagana, upomnienie oraz kara pieniężna.

PSKzoo    0

A co w przypadku gdy zatruidniam pracownika na podstawie umowy zlecenie? W takim wypadku także ja ponoszę odpowiedzialność za jego błędy w dokumentacji?

Małami123    0
3 godziny temu, PSKzoo napisał:

A co w przypadku gdy zatruidniam pracownika na podstawie umowy zlecenie? W takim wypadku także ja ponoszę odpowiedzialność za jego błędy w dokumentacji?

Tak, oczywiscie, że ty. Nadal jesteś jego pracodawcą i przetrzymujesz wszystkie dokumenty.

Dnia 26.09.2016 o 10:21, Bogus12 napisał:

Kto ponosi odpowiedzialność za nie prowadzenie rejestrów wypadków? U mnie w pracy ostatnio zdarzyły się takie przypadki, że nie znaleziono kilka protokołów, przechowywaniem tego zajmuje się dział kadr, ale może również być sytuacja, że taki dokument nie został po prostu stworzony.

Noo nawet do 30 tys. złotych można zapłacić. Kary takie powinny odstraszać. Lepiej jednak pilnować porządku w dokumentacjach, zleć to komuś kto jest kompetentny.

zwiss    0
Dnia 28.09.2016 o 14:25, Marzena 45 napisał:

Nie rozumiem, jak może być chaos w pracy. Od razu bym zwolniła takiego pracownika, kóry naraża pracodawce na koszty

To nie zawsze jest wina pracownika, ale często po prostu braku odpowiednich kwalifikacji, wiedzy (którą można by posiąść np. poprzesz szkolenia albo informowanie z góry) czy złej komunikacji w zakładzie pracy.

Zenek    0
Dnia ‎26‎.‎11‎.‎2016 o 18:25, zwiss napisał:

To nie zawsze jest wina pracownika, ale często po prostu braku odpowiednich kwalifikacji, wiedzy (którą można by posiąść np. poprzesz szkolenia albo informowanie z góry) czy złej komunikacji w zakładzie pracy.

Dokładnie tak. Czasem warto podszkolić swoich pracowników, żeby uniknąć tego typu sytuacji. A często jest tak, że pracodawca nie chce ponosić takich kosztów i sam naraża się na błędy...

Bączek    0

Zgadzam się z tym, że warto przeszkolić swoich pracowników. Wiele razy widziałem jak zaniedbywano pewne zadania i funkcje, ale nie była to wina pracowników, a jedynie pracodawcy który odpowiednio nie zadbał o przeszkolenie swoich podwładnych. Szefowie raczej stronią od dodatkowych kosztów, dlatego czasem pojawiają się tak duże błędy. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować