Skocz do zawartości

Ubezpieczenie dziecka w szkole a wypadek


Rekomendowane odpowiedzi

Jak okres uczniów obejmuje ubezpieczenie?

Jak wcześniej w poprzednim poście pisałem moje dziecko poślizgnęło się, złamało nogę, ale to było pod koniec sierpnia, teoretycznie nie zaczęła się szkoła, ale dziecko miało poprawki z kilku przedmiotów.Ubezpieczenie uczniów  jaki okres obejmuje? 

 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 months later...

Dlaczego szkoła miałaby odpowiadać w jakikolwiek sposób jeśli dziecko nie było w tym czasie pod opieką nauczyciela, dyrektora czy innego opiekuna [pochodzącego ze szkoły? Oczywiście że ubezpiecza dziecko w tym okresie tylko i wyłącznie rodzic. Ubezpieczenie ze szkoły jest ważne tylko w czasie szkoły. Jeśli coś zdarzyło się na jej terenie to odpowiada za to tylko i wyłącznie rodzic, bo też tylko i wyłącznie on odpowiada w tym czasie za zdrowie i bezpieczeństwo dziecko. Roszczenia kierowane do szkoły są więc w każdym wypadku całkowicie nieuzasadnione. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 year later...

Chciałem zapytać, aby się upewnić. Czy jest jakiś prawny obowiązek ubezpieczenia dziecka chodzącego do szkoły? Czy są jakieś przepisy które tego nakazują? Kolejna sprawa, to na jaką kwotę najlepiej ubezpieczać i gdzie? Bo w szkołch twierdzą, że PZU.

Odnośnik do odpowiedzi

Nakazuje to zdrowy rozsądek. Ubezpieczyć się należy, bo później w razie problemów dodatkowe środki pieniężne się przydają.

Nie musi to być zbiorówka jak u wszystkich, chociaż zbiorówki bywają najkorzystniejsze.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 9 months later...
2 godziny temu, janek938 napisał:

Zazwyczaj polisy zbiorowe w szkołach zawierane są na okres od 1 września do ostatniego dnia wakacji.

Jakim cudem miałoby się to stać, skoro dopiero wtedy dzieci wracają do szkoły (a w ostatnich latach to i 4 września)? Przecież rodzice muszą mieć czas na decyzję, poznanie ofert. Ubezpieczenie szkolne NNW zawiera się raczej na cały rok (kalendarzowy) od 1 października do 30 września kolejnego roku, lub w innych podanych okresach.

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 8.09.2018 o 09:47, wmax napisał:

Chciałem zapytać, aby się upewnić. Czy jest jakiś prawny obowiązek ubezpieczenia dziecka chodzącego do szkoły? Czy są jakieś przepisy które tego nakazują? Kolejna sprawa, to na jaką kwotę najlepiej ubezpieczać i gdzie? Bo w szkołch twierdzą, że PZU.

Szkoła nie może zmuszać rodziców do ,,udziału" w  grupowych ubezpieczeniach NNW. Może co najwyżej zaprezentować konkretną ofertę.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 months later...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności