Skocz do zawartości
Bogus12

Czy montaż drabiny wymaga pozwolenia?

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z art. 30 p. 1.3.b Prawa Budowlanego montaż takich urządzeń podlega zgłoszeniu robót budowlanych. Przepis może być różnie rozumiany ponieważ jedni uważają, że chodzi o wysokość samych urządzeń ,a inni, że chodzi o wysokość na jakich są montowane. Jednak w przypadku drabin najczęściej spełnione są oba te warunki. Potrzebujesz zgody od bhpowca.

Edytowane przez Szefowa wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowanie na trwałe drabiny w obiekcie przemysłowym, o której mowa w pytaniu, celem zapewnienia dostępu do dachu tego obiektu, wymaga uprzedniego uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę, zgodnie z art. 28 ust. 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (tekst jedn.: Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.) - dalej pr. bud. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 26.09.2016 o 16:07, PSKzoo napisał:

Na pewno drabina jest obiektem budowlanym, czy też urządzeniem budowlanym i podlega zgłoszeniu?

Sądze, że tak, a raczej na pewno. Przecież niektóre drabiny są tak wysokie, jak cały budynek, są również drabiny strażackie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...