Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Małami123

Czy to zatrudnienie w BHP się opłaca?

Recommended Posts

Czy się opłaca? W jakim sensie? Jeżeli chodzi o zarobki to raczej jest indywidualna kwestia - jedni mają dużą rodzinę i potrzebują wysokiej wypłaty żeby ją utrzymać, inni są singlami i wystarczy im 3 tysiące żeby spokojnie żyć, więc nie powiem Ci czy się opłaca. Z tego co się orientuję, behapowcy zarabiają średnio w granicach 4-5 tysięcy złotych.

Czyli 4 tysiące to jest najmniej?

No kończąc studia dobrze by było zarabiać dobrze, zwłaszcza, że człowiek bardzo stara się i mnóstwo wysiłku wkłada w naukę, a czasami nawet opłatę czesnego. 

54 minuty temu, Małami123 napisał:

Czyli 4 tysiące to jest najmniej?

No kończąc studia dobrze by było zarabiać dobrze, zwłaszcza, że człowiek bardzo stara się i mnóstwo wysiłku wkłada w naukę, a czasami nawet opłatę czesnego. 

Nie jestem pewien czy najmniej, bo sugerując się w opiniami w internecie widzę, że niektórzy zarabiają także 3 tysiące z haczykiem (niższych kwot nie widziałem). Skąd zatem podane przeze mnie "widełki"? Mam kilku behapowców w bliskim otoczeniu i wiem, że poniżej 4 tysięcy nie zarabiają (dlatego napisałem, że średnio) ;)

Myślę, że zarobki w BHP byłyby zadowalające dla przeciętnego człowieka - około 4 tysięcy spokojnie można "wyciągnąć" w tym zawodzie. Ale jak wiadomo, każdy ma inne potrzeby, wymagania i trudno jednoznacznie określić czy ze względu na otrzymywane wynagrodzenie, warto zostać behapowcem.

Przeważnie zarobki oscylują w zakresie 2-3 tys. brutto. Po studiach być może uda Ci się zarobić 2 tys. brutto, ale będzie to trudne. Rynek jest teraz przesycony i ciężko się do niego przebić. Jeśli jeszcze nie wybrałeś studiów, to są zdecydowanie lepsze kierunki.

Ja sądzę, że się opłaca. Praca nie jest ciężka, trzeba oczywiście mieć ogromną wiedzę, bo materiału do nauki jest bardzo dużo, ale praca jest świetna, ja się czuje w niej spełniona. Jak pracuje się w zgranym zespole, to już w ogóle. 

Oczywiście, że się opłaca, w dzisiejszych czasach praca na etat, i jeszcze na umowę o prace i w dodatku zarabiać 3 tys. zł. to jest coś, wiadomo, osoba zaraz po studiach nie będzie tyle zarabiać...

To indywidualna kwestia, ale uważam osobiście, że bardzo niemądre jest tego typu podejście. Jeśli wybierasz sobie zawód tylko i wyłącznie pod względem zarobków, to będziesz całe życie męczył się robiąc coś co zupełnie nie będzie sprawiać Ci przyjemności. Nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie. Ja w życiu bym się na coś takiego nie zdecydował. BHPowiec może zarobić 3 a może zarobić 10 tysięcy, jeśli oprócz etatu będzie miał dodatkowe fuchy i zlecenia. Ale jeśli nie lubi się tego co robi się na co dzień to życie naprawdę nie jest przyjemne. 

Dnia 23.11.2016 o 18:20, jaco napisał:

To indywidualna kwestia, ale uważam osobiście, że bardzo niemądre jest tego typu podejście. Jeśli wybierasz sobie zawód tylko i wyłącznie pod względem zarobków, to będziesz całe życie męczył się robiąc coś co zupełnie nie będzie sprawiać Ci przyjemności. Nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie. Ja w życiu bym się na coś takiego nie zdecydował. BHPowiec może zarobić 3 a może zarobić 10 tysięcy, jeśli oprócz etatu będzie miał dodatkowe fuchy i zlecenia. Ale jeśli nie lubi się tego co robi się na co dzień to życie naprawdę nie jest przyjemne. 

Ja tam mogę się męczyć za 3 tysiące na miesiąc spokojnie :D

Dnia 26.09.2016 o 16:50, Sonsty765 napisał:

Ja sądzę, że się opłaca. Praca nie jest ciężka, trzeba oczywiście mieć ogromną wiedzę, bo materiału do nauki jest bardzo dużo, ale praca jest świetna, ja się czuje w niej spełniona. Jak pracuje się w zgranym zespole, to już w ogóle. 

Nie wiem co masz na myśli, że praca nie jest ciężka. Praca bhpowca jest bardzo odpowiedzialna, należy posiadać ogromną wiedzę. Jest się odpowiedzialnym za to jak się tę wiedzę przekaże pracownikom danego zakładu, co także nie jest najłatwiejsze. Oczywiście taka praca to nie jest robota fizyczna, więc pod tym względem ciężka nie jest, ale jako specjaliście nie podoba mi się bagatelizowanie tego zawodu. 

Dnia 26.11.2016 o 18:10, zwiss napisał:

Nie wiem co masz na myśli, że praca nie jest ciężka. Praca bhpowca jest bardzo odpowiedzialna, należy posiadać ogromną wiedzę. Jest się odpowiedzialnym za to jak się tę wiedzę przekaże pracownikom danego zakładu, co także nie jest najłatwiejsze. Oczywiście taka praca to nie jest robota fizyczna, więc pod tym względem ciężka nie jest, ale jako specjaliście nie podoba mi się bagatelizowanie tego zawodu. 

Dokładnie Zwiss zgadzam się. Pracuje jako bhpowiec i naprawdę to nie jest różowa praca. Jeśli ludzie patrzą na robotę tylko poprzez pryzmat pieniędzy to zacierają im się ważniejsze kwestie. Praca to nie tylko płaca, ale także obowiązki. Obowiązki w bhp są naprawdę odpowiedzialne i trzeba sobie naprawdę dobrze radzić. Poza tym mieć mega dużą wiedzę, bo bez tego się nie da. Jak nie wiesz wszystkiego to będziesz ciągle wisieć na forum i pytać innych o odpowiedzi. Dlatego ja nie podchodziłabym do tego w taki lajtowy sposób.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować