Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Leszek77

Do kiedy ważny jest urlop zaległy?

Recommended Posts

Leszek77    2

Witam. W ubiegłym roku nie udało mi się wykorzystać całego urlopu. W tym roku również nie było mi dane jeszcze iść na z niego skorzystać. Zastanawiam się, czy mam jeszcze możliwość wykorzystania tego zaległego. Czy wie ktoś, kiedy mija jego termin? Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie.

Leszek77    2

@Nataliamisiek Ale z tego co mi wiadomo to jest jakiś okres do którego można wykorzystać ten zaległy urlop - nie przepada on od razu z końcem roku. No chyba, że się mylę, sam nie wiem. Zna ktoś może jakieś przepisy, które to regulują? Teraz już całkowicie się pogubiłem.

kamila    0

Z tego co wyczytałam to zaległy urlop musisz wykorzystać do 30 września kolejnego roku, czyli ważny jest przez 9 miesięcy. Za dużo czasu Ci niestety nie zostało żeby go wykorzystać, radzę już w przyszłym tygodniu rozpocząć, szkoda żeby się zmarnował ;) Pozdrawiam serdecznie

Dnia 22.09.2016 o 19:19, kamila napisał:

Z tego co wyczytałam to zaległy urlop musisz wykorzystać do 30 września kolejnego roku, czyli ważny jest przez 9 miesięcy. Za dużo czasu Ci niestety nie zostało żeby go wykorzystać, radzę już w przyszłym tygodniu rozpocząć, szkoda żeby się zmarnował ;) Pozdrawiam serdecznie

Chyba wszędzie piszą to samo.

jaro    1

Dokładnie tak jak już zostało napisane - zaległy urlop należy wykorzystać w ciągu 9 miesięcy kolejnego roku kalendarzowego. W przeciwnym razie urlop przepada. Szkoda byłoby go nie wykorzystać, bo jest to jednak prawo każdego pracownika - każdemu należy się odpoczynek i chwila relaksu, nie samą pracą człowiek żyje ;)

Małami123    0
20 godzin temu, Leszek77 napisał:

Witam. W ubiegłym roku nie udało mi się wykorzystać całego urlopu. W tym roku również nie było mi dane jeszcze iść na z niego skorzystać. Zastanawiam się, czy mam jeszcze możliwość wykorzystania tego zaległego. Czy wie ktoś, kiedy mija jego termin? Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie.

nieprzerwany - pracownik może wystąpić z wnioskiem by przysługujący mu urlop wypoczynkowy podzielić na części, jednak wówczas jedna część urlopu nie może być krótsza niż 14 dni kolejnych dni kalendarzowych. Hmm wydaje mi sie, ze mozesz wystąpic kiedy chcesz.

BorysB    0

W moim przypadku, a pracuję w firmie państwowej, stosuje się taką praktykę, że zaległy urlop wykorzystać trzeba do końca marca lub kwietnia następnego roku. Zawsze kiedy zbliża się ten termin Panie księgowe przypominają o tym i alarmują, żeby wykorzystać. Nie wiem czy jest to uwarunkowane jakimś rozporządzeniem, ale u mnie w pracy nie jest to termin 30 września, jak było wyżej wspomniane. Tylko właśnie koniec marca lub kwietnia, nie pamiętam dokładnie, którego miesiąca. 

Marco    0

Zgadzam się, że według przepisów jest to aż 9 miesięcy - czyli do 30 września kolejnego roku kalendarzowego. W praktyce jednak pracodawcy wolą, aby wszystko było jasne i klarowne już wcześniej i czasem pracownicy już wcześniej są wysyłani na urlopy, by wykorzystać te, które zostały z ubiegłego roku.

karburator    2

Zaległy urlop wykorzystuję się do końca września następnego roku. Jednak bardzo często pracodawcy wolą, żeby wykorzystać go już z początkiem roku ponieważ bywa tak, że się to nawarstwia i nie wykorzystuję się nowego, który nabywa się z początkiem roku. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować