Skocz do zawartości

Czujniki dymu i e- papieros


Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że standardowe czujniki dymu nie wykryją e-papierosa. Nigdy nie spotkałem się, żeby jakikolwiek tego typu sprzęt na niego zareagował. Być może należałoby zainwestować wówczas w jakiś naprawdę drogi, porządny sprzęt, choć nie wiem czy to w ogóle pomoże. Chętnie poczytam opinie innych w tym temacie.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 months later...
Dnia 22.09.2016 o 14:51, Szefowa wszystkich napisał:

W miejscu pracy, tam gdzie pracuje obowiązuje całkowity zakaz palenia papierosów, jednak  niektórzy palą e - papierosy.  Czujniki dymu papierosowego łapią tylko dym z tradycyjnego papierosa. Dym z e-papierosa to para wodna. Czy macie jakieś czujki, które łapią dym z e-papierosa? 

A czym ten e-papieros szkodzi? Bo chyba wiesz, że czujniki dymu są po to, żeby uniknąć i chronić przed pożarem a nie przed tym, żeby ktoś nie palił w pracy. Oczywiście niedopałek papierosa może spowodować pożar w budynku więc jest logiczne, że czujniki łapią dym papierosowy, jednak w czym przeszkadza para wodna z e-papierosa. On nie zaprószy ognia ani nic z tych rzeczy. 

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 2.12.2016 o 16:18, Bartosz napisał:

A czym ten e-papieros szkodzi? Bo chyba wiesz, że czujniki dymu są po to, żeby uniknąć i chronić przed pożarem a nie przed tym, żeby ktoś nie palił w pracy. Oczywiście niedopałek papierosa może spowodować pożar w budynku więc jest logiczne, że czujniki łapią dym papierosowy, jednak w czym przeszkadza para wodna z e-papierosa. On nie zaprószy ognia ani nic z tych rzeczy. 

Ale zakaz palenia to zakaz palenia. I według mnie powinien taki  zakaz być traktowany jako całkowity, a więc także wykluczający palenie epapierosów. Poza tym według mnie kiedy pali się epapierosa to wtedy o wiele łatwiej jest też zapalić zwykłego papierosa, kiedy nie ma w danym zakładzie pracy żadnych czujników. Zakaz to zakaz i tyle. Nie powinien być omijany epapierosem, bo w ten sposób tylko zachęca do jego łamania i obchodzenia. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Tylko, że jest różnica między papierosem a epapierosem. Z tego pierwszego może dojść do zaprószenia ognia, ponieważ tak najprościej mówiąc on się pali. W epapierosie nic się nie pali. Jednak to tak tylko ze strony technicznej.  

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Tradycyjne czujki dymu nie będą reagowały na dym z e-papierosów. Przynajmniej z odpowiedniej odległości. Bezpośrednie wdmuchnięcie dymu z e-paierosa do czujki, może wywołac anomalie w komorze detekcyjnej i doprowadzić do wzbudzenia czujki.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 7 months later...
  • 2 months later...
  • 3 years later...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności