Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Szefowa wszystkich

Wypadek na drodze z winy pracownika

Recommended Posts

Nie wiem czy ten przepis będzie odpowiedni, ale to jedyne co mi się skojarzyło: "Wynika to z art. 21 ust. 1 ustawy wypadkowej. Świadczenia z ubezpieczenia wypadkowego nie przysługują ubezpieczonemu, gdy wyłączną przyczyną wypadków określonych w tej ustawie było udowodnione naruszenie przez ubezpieczonego przepisów dotyczących ochrony życia i zdrowia, spowodowane przez niego umyślnie lub wskutek rażącego niedbalstwa."

• Like 1

Jak mówi przedmówca:

z art. 21 ust. 1 ustawy wypadkowej. Świadczenia z ubezpieczenia wypadkowego nie przysługują ubezpieczonemu, gdy wyłączną przyczyną wypadków określonych w tej ustawie było udowodnione naruszenie przez ubezpieczonego przepisów dotyczących ochrony życia i zdrowia, spowodowane przez niego umyślnie lub wskutek rażącego niedbalstwa.

Nie jestem pewien czy dokładnie ten przepis, który został wyżej przez Was zacytowany tego dotyczy - być może się mylę albo źle go interpretuję, ale coś mi w nie pasuje. Może ktoś jeszcze ma jakąś propozycję w temacie? Chętnie zaczerpnę dodatkowej wiedzy ;) 

Dnia 22.09.2016 o 13:01, Szefowa wszystkich napisał:

Witam Was,

czy  mogę wypłacić pracownikowi odszkodowanie jeśli miał wypadek samochodowy z własnej winy? Jechał do sklepu, a był w godzinach pracy.

Dziękuję za wszelkie informacje.

Sądze, że nie powinien wymagać odszkodowania.ZUS raczej nie przychyli się pozytywnie do wypłacenia odszkodowania. A raczej na pewno. Sprawa jest cięzka... może ktoś coś więcej napisze w tym temacie.

Dnia 22.09.2016 o 13:01, Szefowa wszystkich napisał:

Witam Was,

czy  mogę wypłacić pracownikowi odszkodowanie jeśli miał wypadek samochodowy z własnej winy? Jechał do sklepu, a był w godzinach pracy.

Dziękuję za wszelkie informacje.

Jaka to praca? Czy opuścił zakład pracy w takim wypadku? 

Wydaje mi się, że nie możesz. Jesli byłą to ewidentnie jego wina. Prawdopodobnie musi być jakieś nagranie, protokół z policji, opinia świadków. Myślę, że pełna odpowiedzialność by była gdyby pracownik był nieletni. W takim przypadku raczej nie masz co się martwić.

Dnia 23.09.2016 o 14:08, Małami123 napisał:

Sądze, że nie powinien wymagać odszkodowania.ZUS raczej nie przychyli się pozytywnie do wypłacenia odszkodowania. A raczej na pewno. Sprawa jest cięzka... może ktoś coś więcej napisze w tym temacie.

Hmm no właśnie w tym jest cały problem. Jest to dość trudne w interpretacji.

2 godziny temu, Bogus12 napisał:

Wydaje mi się, że nie możesz. Jesli byłą to ewidentnie jego wina. Prawdopodobnie musi być jakieś nagranie, protokół z policji, opinia świadków. Myślę, że pełna odpowiedzialność by była gdyby pracownik był nieletni. W takim przypadku raczej nie masz co się martwić.

Noo właśnie mam nagrania, policja jakoś nie jest skoro do działań, zresztą jak to z policją jest. Przekazała mi protokół, ale już opinie świadków nie. Jestem  w kropce.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować