Skocz do zawartości

Wyjścia ewakuacyjne – ile, jakie?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam wątpliwości, że w danym obiekcie to właśnie na właścicielu spoczywa obowiązek oznakowania oraz udostępnienia wyjść ewakuacyjnych, które jak wiadomo są niezbędne. Zastanawia mnie jednak, czy są przepisy, które regulują na przykład ilość tych wyjść czy wielkość samych drzwi? Może ktoś z Was ma wiedzę w tym temacie?

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli chodzi o wyjścia ewakuacyjne to przepisy regulują bardzo wiele. Warto się zapoznać z informacjami zawartymi w tym linku, bo ja nie jestem w stanie wszystkiego przytoczyć. http://www.arslege.pl/rozporzadzenie-ministra-infrastruktury-w-sprawie-warunkow-technicznych-jakim-powinny-odpowiadac-budynki-i-ich-usytuowanie/k218/s3078/

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 22.09.2016 o 09:12, Bartas napisał:

Nie mam wątpliwości, że w danym obiekcie to właśnie na właścicielu spoczywa obowiązek oznakowania oraz udostępnienia wyjść ewakuacyjnych, które jak wiadomo są niezbędne. Zastanawia mnie jednak, czy są przepisy, które regulują na przykład ilość tych wyjść czy wielkość samych drzwi? Może ktoś z Was ma wiedzę w tym temacie?

"Podstawowym założeniem wyznaczania dróg ewakuacyjnych jest wyznaczanie do tego celu normalnych dróg komunikacyjnych, służących do codziennego poruszania się ludzi, a więc korytarzy, drzwi i klatek schodowych. Nie wolno jest kierować ewakuowanych ludzi na dachy, tarasy oraz w kanały technologiczne, tunele wentylacyjne, na pomosty i podesty instalacyjne itp. Wyznaczając drogę ewakuacyjną, należy przeanalizować liczbę ludzi, którzy będą z niej korzystać i poprzez odpowiednie oznakowanie tak kierować prognozowane strumienie ludzi, aby wszystkie przejścia i dojścia były w miarę możliwości równomiernie wykorzystane. "

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 months later...
  • 2 months later...
Dnia ‎24‎.‎01‎.‎2017 o 16:05, Daniel Marcisz napisał:

No i istotne wydaje mi się też to, aby co jakiś czas przeprowadzać próbne ewakuacje. Pozwoli to zweryfikować, czy pracownicy faktycznie wiedzą jak zachować się w sytuacji zagrożenia. 

To na pewno i tutaj się zgadzam, bo z pracownikami jest różnie. Dobrze też odnawiać takie próbne ewakuacje kiedy pojawiają się nowi pracownicy.

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności