Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bogus12

Wypadek studenta w pracy

Recommended Posts

Hej, mam pytanie,

Jak przebiega postępowanie powypadkowe studenta odbywającego praktyki w zakładzie pracy?

Mamy w pracy jednego studenta, nie wiem za bardzo jak ułożyć wszystko by PIP nie dał nam kary, za to, że źle wykonaliśmy postępowanie powypadkowe. Proszę o jakieś rady.

Udostępnij ten post


Link to postu

Przepisy bhp nie określają szczególnej procedury postępowania w razie wypadku przy pracy studenta odbywającego praktyczną naukę zawodu u pracodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Cytat

Wypadek (zdarzenie nagłe, wywołane przyczyną zewnętrzną, powodujące uraz lub śmierć) w czasie odbywania praktyki przewidzianej organizacją studiów lub nauki, to zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 30 października 2002 r. o zaopatrzeniu z tytułu wypadków lub chorób zawodowychpowstałych w szczególnych okolicznościach (tekst jedn.: Dz. U. z 2013 r. poz. 737) – dalej u.z.w.c. tzw. wypadek w szczególnych okolicznościach.
Przepisy u.z.w.c., choć określają rodzaje wypadków powstałych w szczególnych okolicznościach uzasadniających przyznanie świadczeń, rodzaje tych świadczeń oraz zasady ich przyznawania – nie wskazują procedury postępowania w razie takiego zdarzenia. Z przepisów tych wynika jedynie, że osoba ubiegająca się o świadczenia z tytułu wypadku w szczególnych okolicznościach, zobowiązana jest dołączyć do wniosku dokumentację wypadku, natomiast niezdolność do pracy oraz jej związek z wypadkiem w szczególnych okolicznościach, związek śmierci z takim wypadkiem ustala lekarz orzecznik ZUS lub komisja lekarska ZUS.

 

Udostępnij ten post


Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×