Skocz do zawartości

Szkolenie przez Skype


Bogus12

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, jak samo szkolenie, ale wiem, że egzamin na pewno nie. Zgodnie z § 16 ust. 2 rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27.07.2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. Nr 180, poz. 1860 ze zm.), egzamin jest przeprowadzany przed komisją powołaną przez organizatora szkolenia.

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co wiem, to np. na Skype masz możliwość, niezależnie od tematu szkolenia, na tzw.współdzielenie ekranu, co pozwala na przekazywanie (poza informacją słowną przez mikrofon), również materiałów pisanych i obrazowych.Obraz z kamerki uzupełnia całość odczuciem bezpośredniego kontaktu ucznia i nauczyciela. Ja miałam takie szkolenie z BHP. Wygodne, szybkie i w sumie opłacalne dla każdego.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie polecam, zwłaszcza gdy ma się słaby zasięg z internetem. Mój znajomy mieszka w dość małej miejscowości, internet ciągle się zacinał. Niestety, aby szkolenie w taki sposób można było swobodnie przeprowadzić należy przede wszystkim mieć dobry sprzęt internetowy. 

Odnośnik do odpowiedzi

Owszem, samo szkolenie można odbyć za pośrednictwem skype'a, lecz egzaminu w ten sposób zdać nie można. Co do wygody - owszem, jest to fajna opcja. Można się chyba nawet lepiej skoncentrować na tego typu szkoleniu, ale jest to raczej kwestia gustu - jedni wolą przez internet, inni zaś w sali z innymi uczestnikami. 

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 23.09.2016 o 18:16, Sonsty765 napisał:

Nie polecam, zwłaszcza gdy ma się słaby zasięg z internetem. Mój znajomy mieszka w dość małej miejscowości, internet ciągle się zacinał. Niestety, aby szkolenie w taki sposób można było swobodnie przeprowadzić należy przede wszystkim mieć dobry sprzęt internetowy. 

Kursy BHP bardzo często składają się z prezentacji, testów i quizów więc wtedy nie potrzeba aż tak dobrego internetu. Po za tym jak ktoś się już decyduję na coś takiego to powinien zdawać sobie sprawę z tego jakim łączem internetowym dysponuje. 

Odnośnik do odpowiedzi

Uwielbiam tego typu rozwiązania - jestem zdecydowanym zwolennikiem szeroko rozumianego ułatwiania sobie życia. Sam korzystam z rozmaitych kursów/szkoleń za pośrednictwem internetu. Mogę wówczas znacznie lepiej skoncentrować się na tym, co chcę się dowiedzieć. Egzamin niestety często należy odbyć osobiście.

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, gothic napisał:

Kursy BHP bardzo często składają się z prezentacji, testów i quizów więc wtedy nie potrzeba aż tak dobrego internetu. Po za tym jak ktoś się już decyduję na coś takiego to powinien zdawać sobie sprawę z tego jakim łączem internetowym dysponuje. 

Teraz może to nie być aż tak wielki problem. Założe się, że obecne sieci internetowe  są w stanie sprostać wymaganiom.

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, Marco napisał:

Uwielbiam tego typu rozwiązania - jestem zdecydowanym zwolennikiem szeroko rozumianego ułatwiania sobie życia. Sam korzystam z rozmaitych kursów/szkoleń za pośrednictwem internetu. Mogę wówczas znacznie lepiej skoncentrować się na tym, co chcę się dowiedzieć. Egzamin niestety często należy odbyć osobiście.

Zgadzam się w 100% 

Odnośnik do odpowiedzi

A jeśli chodzi o zaświadczenie, że takie szkolenie przez Internet się odbyło ? Jak to wygląda może się ktoś orientuje? Czy wtedy przysyłają pocztą, czy gdzieś to jest odnotowane itp? 

Internet to w obecnych czasach nie jest żaden problem, który miałby stać na drodze szkoleń i zdobywania wiedzy. Jeśli już w tej chwili studiować można online, to na pewno przejść można również szkolenie BHP. 

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 23.09.2016 o 18:16, Sonsty765 napisał:

Nie polecam, zwłaszcza gdy ma się słaby zasięg z internetem. Mój znajomy mieszka w dość małej miejscowości, internet ciągle się zacinał. Niestety, aby szkolenie w taki sposób można było swobodnie przeprowadzić należy przede wszystkim mieć dobry sprzęt internetowy. 

hm to ja nie wiem, jakie on miał łącze internetowe. Obecnie każda sieć proponuje dość dobre rozwiązania z łączem, nawet dla osób mieszkających

Odnośnik do odpowiedzi
21 godzin temu, gothic napisał:

Kursy BHP bardzo często składają się z prezentacji, testów i quizów więc wtedy nie potrzeba aż tak dobrego internetu. Po za tym jak ktoś się już decyduję na coś takiego to powinien zdawać sobie sprawę z tego jakim łączem internetowym dysponuje. 

Niby tak, ale z drugiej strony firmy, które oferują takie kursy powinny również wskazywać pewne parametry sprzętowe itp. A nie zawsze tak jest.

Odnośnik do odpowiedzi

Źródła prawa regulujące problematykę szkoleń w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy 
• ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94 z późn. zm.) – dalej k.p., dział X „Bezpieczeństwo i higiena pracy”; 
• rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. Nr 180, poz. 1860 z późn. zm.) – dalej r.s.b.h.p.; 
• rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 października 2007 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. Nr 196, poz. 1420) – dalej r.z.s.b.h.p. 

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 26.09.2016 o 16:41, Sonsty765 napisał:

Niby tak, ale z drugiej strony firmy, które oferują takie kursy powinny również wskazywać pewne parametry sprzętowe itp. A nie zawsze tak jest.

Ale też zawsze można się do tej firmy zwrócić jakie parametry sprzętowe są wymagane, żeby wszystko działało bez problemu. Na pewno Ci udzielą takich informacji to w ich interesie.

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 26.09.2016 o 15:44, Nataliamisiek napisał:

hm to ja nie wiem, jakie on miał łącze internetowe. Obecnie każda sieć proponuje dość dobre rozwiązania z łączem, nawet dla osób mieszkających

Tu chyba nawet nie zależy od łącze, a od sprzętu, jeśli ktoś ma beznadziejny sprzęt, to nic na to nie poradzi...

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 23.09.2016 o 18:16, Sonsty765 napisał:

Nie polecam, zwłaszcza gdy ma się słaby zasięg z internetem. Mój znajomy mieszka w dość małej miejscowości, internet ciągle się zacinał. Niestety, aby szkolenie w taki sposób można było swobodnie przeprowadzić należy przede wszystkim mieć dobry sprzęt internetowy. 

Hmm sądzę, że to dość naciągany argument, teraz to nawet na smartpfonie może zrobić szkolenie online..

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 21.09.2016 o 21:49, Bogus12 napisał:

Czy uczestnicy szkolenia bhp mogą brać udział w szkoleniu w formie wideokonferencji lub telekonferencji? lub zdawać egzamin w taki sposób?

Szkolenie jak najbardziej. Zdawać egzamin nie, jak ktoś już wcześniej pisał. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 11 months later...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności