Skocz do zawartości

Co mi daje szkoła policealna BHP?


Sonsty765

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co kiedyś czytałem to chyba tytuł technika czy coś takiego. Nie wiem czy możesz być samodzielnym BHPowcem. To wszystko jest do doczytania. Sprawdź na stronach szkół policealnych tam powinno być wszystko opisane. Ewentualnie poszukaj w przepisach czy też może na blogu BHP. Nic innego mi do głowy nie przychodzi. 

Odnośnik do odpowiedzi

Nie można być samodzielnym pracownikiem BHP. Szkoła policealna daje Ci wykształcenie technika, czytałam, że wówczas możesz awansować co najwyżej na stopień inspektora. Niestety nie ma możliwości awansowania na stanowisko specjalisty. Szkoła jest niby darmowa, dwuletnia, ale patrząc na to perspektywicznie, kilka lat do przodu, to chyba warto zainwestować w studia podyplomowe. 

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 20.09.2016 o 19:23, Sonsty765 napisał:

Witam,

Jakie mam uprawnienia po szkole policealne BHP? czy mogę mogę być BHpowcem?

Myślę, że powinieneś liczyć się z tym, że rynek jest przesycony bhp'owcami do granic możliwości
zdobycie cennego doświadczenia będzie graniczyło z cudem chyba, że masz się gdzie zaczepić .. 

Sama policealna szkoła nic Ci nie da.

Odnośnik do odpowiedzi

Takie coś znalazłam na jednej ze stron szkół policealnych:

„Uzyskanie tytułu technika bezpieczeństwa i higieny pracy daje pracownikowi możliwość zatrudnienia jako inspektor ds. bhplub starszy inspektor ds. bhp, jeśli  posiada on co najmniej 3-letni staż pracy w służbie bhp (§ 4 ust. 2 pkt 1 i 2 rozporządzenia Rady Ministrów z 2 października 1997 r. w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy; Dz.U. nr 109, poz. 704 ze zm.; dalej: rosbhp.). Z całą pewnością pracownicy służby bhp są uprawnieni do przeprowadzania szkolenia wstępnego ogólnego w zakresie bhp (§ 10 ust. 2 rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy; Dz.U. nr 180, poz. 1860 ze zm.; dalej: rozporządzenie szkoleniowe). Niemniej jednak, technicy bezpieczeństwa i higieny pracy jako osoby posiadające specjalistyczny zasób wiedzy i umiejętności zapewniające właściwą realizację programów szkoleń bhp mogą podjąć się prowadzenia szkoleń w zakresie, w jakim odpowiadają ich kwalifikacje.”

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 21.09.2016 o 21:39, Bogus12 napisał:

Myślę, że powinieneś liczyć się z tym, że rynek jest przesycony bhp'owcami do granic możliwości
zdobycie cennego doświadczenia będzie graniczyło z cudem chyba, że masz się gdzie zaczepić .. 

Sama policealna szkoła nic Ci nie da.

Niekoniecznie, szkoła policealna przygotowuje praktycznie do zawodu, bo masz dużo zajęć praktycznych.

Odnośnik do odpowiedzi

Zawód technika BHP nie jest tak atrakcyjny jak kiedyś. Przyczyną jest nowelizacja rozporządzenia ws. służby bhp. Obecnie technik bhp po szkole może być zatrudniony tylko i wyłącznie na UMOWĘ O PRACĘ i tylko w wieloosobowej zakładowej służbie bhp jako inspektor ds. bhp. 

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 21.09.2016 o 21:39, Bogus12 napisał:

Myślę, że powinieneś liczyć się z tym, że rynek jest przesycony bhp'owcami do granic możliwości
zdobycie cennego doświadczenia będzie graniczyło z cudem chyba, że masz się gdzie zaczepić .. 

Sama policealna szkoła nic Ci nie da.

Nie przesadzałbym, przesycony jak przesycony. BHPowcy zawszę będą potrzebni i to się w najbliższych latach nie zmieni więc jeżeli ktoś ma faktycznie jakiś pomysł na siebie związany z tym tematem to jak najbardziej powinien spróbować. 

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Persona Non Grata napisał:

Nie przesadzałbym, przesycony jak przesycony. BHPowcy zawszę będą potrzebni i to się w najbliższych latach nie zmieni więc jeżeli ktoś ma faktycznie jakiś pomysł na siebie związany z tym tematem to jak najbardziej powinien spróbować. 

Po szkole policealnej ciężko może być, trzeba patrzeć realnie! 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 year later...
  • 2 years later...

Uważam, że szkoła zawsze się przydaje. Np. bezpłatna nauka w Cosinusie może być alternatywą dla płatnych kursów. I stanowi dobry punkt startowy dla dalszej edukacji i pracy w zawodzie. Tak jest akurat w moim przypadku. A z pracą w zawodzie behapowca jest podobnie jak z innymi zawodami. Informatyków też jest masa na rynku. Pracę dostają najlepsi. Trzeba więc inwestować w siebie.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

Jestem w Cosinusie, dopiero zaczynam naukę, ale program ogarnia wszystko, co konieczne do pracy w zawodzie i uzyskania państwowych uprawnień. Po pierwszym zjeżdzie jestem zadowolony. W niedzielę zajęcia tylko do południa 🙂

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...
  • 11 months later...

Dzień dobry,

na jakiej uczelni w Wrocławiu polecacie Państwo zrobić studia podyplomowe z zakresu BHP?


Zależy mi na zdobyciu wiedzy i poszerzeniu kompetencji a nie na papierku...
Oferta studiów podyplomowych w tym zakresie we Wrocławiu jest ogromna - ale nie mogę jednak znaleźć rzetelnych informacji - która jest warta zainwestowanych pieniędzy.

Jedyne co się dowiedziałam od absolwenta  - to nie poleca tego kierunku na Politechnice Wrocławskiej.

 

Jakie macie zdanie w tym temacie?
Będę wdzięczna za wszystkie uwagi.

 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 year later...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności