Skocz do zawartości

Nowe obowiązki - nowe szkolenie?


Marzena 45

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad pewną sprawą. W mojej firmie 4 konserwatorów przeszkolono na Strażników Ruchu Drogowego i zostały rozszerzone ich zakresy obowiązków. Czy w takiej sytuacji nie powinni przejść dodatkowych badań okresowych?

Odnośnik do odpowiedzi

hmmm. W sumie jeżeli działają nadal na tej samej płaszczyźnie to może nie. Nie bardzo wiem co odpowiedzieć. Myślę, że warto zajrzeć do przepisów- na pewno znajdziesz jakieś regulacje opisujące takie sytuacje. Sprawdzałaś może czy nie ma jakiegoś artykułu na blogu na ten temat? Może tam coś znajdziesz. Zawsze można w ostateczności zapytać wujka google. 

Odnośnik do odpowiedzi

Dzień dobry. Trudno mi to jednoznacznie określić, ponieważ nie znam zakresu obowiązków obu tych grup. Wiem jednak, że jeżeli obowiązki się od siebie różnią oraz stanowisko stwarza inne zagrożenia niż poprzednie to z pewnością takowe szkolenie powinno być przeprowadzone. Może ktoś inny z większą wiedzą wypowie się w temacie.

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 20.09.2016 o 18:40, Marzena 45 napisał:

Witam, zastanawiam się nad pewną sprawą. W mojej firmie 4 konserwatorów przeszkolono na Strażników Ruchu Drogowego i zostały rozszerzone ich zakresy obowiązków. Czy w takiej sytuacji nie powinni przejść dodatkowych badań okresowych?

Jeżeli zakres ich obowiązków pozostał taki sam, jeżeli na nowym stanowisku nie doszły jakieś nowe szkodliwe czynniki czy przeciwwskazania to nie muszą przechodzić dodatkowych badań okresowych.  

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 25.09.2016 o 18:59, gothic napisał:

Jeżeli zakres ich obowiązków pozostał taki sam, jeżeli na nowym stanowisku nie doszły jakieś nowe szkodliwe czynniki czy przeciwwskazania to nie muszą przechodzić dodatkowych badań okresowych.  

Bezsensu by było gdyby jednak były powtórne szkolenie....

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 20.09.2016 o 18:40, Marzena 45 napisał:

Witam, zastanawiam się nad pewną sprawą. W mojej firmie 4 konserwatorów przeszkolono na Strażników Ruchu Drogowego i zostały rozszerzone ich zakresy obowiązków. Czy w takiej sytuacji nie powinni przejść dodatkowych badań okresowych?

Marzena, sądzę, że muszą przejść szkolenie ,dla świętego spokoju, ja bym zrobiła to szkolenie. To tylko formalność w takim przypadku, ale czasami takie formalności są istotne, zwłaszcza podczas kontroli.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...
Dnia 25.09.2016 o 18:59, gothic napisał:

Jeżeli zakres ich obowiązków pozostał taki sam, jeżeli na nowym stanowisku nie doszły jakieś nowe szkodliwe czynniki czy przeciwwskazania to nie muszą przechodzić dodatkowych badań okresowych.  

No dobrze a jeżeli zakres obowiązków się zmienił a czynniki szkodliwe i przeciwwskazania zostały te same? 

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności