Skocz do zawartości
MarcinJ

Przenoszenie pracownika młodocianego na inne stanowisko, a obowiązek badań lekarskich

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy gdy przenoszę pracownika młodocianego na inne stanowisko (tj. z stażysty php na junior develeper) to muszę przeprowadzać ponowne badania lekarskie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Nie musisz w tym wypadku szkolić po raz ponowny badać pracownika, bo pracuje na podobnym stanowisku.

Cytat

229 kp § 11. 78)Wstępnym badaniom lekarskim nie podlegają osoby:  1)  przyjmowane ponownie do pracy u tego samego pracodawcy na to samo stanowisko lub na stanowisko o takich samych warunkach pracy w ciągu 30 dni po rozwiązaniu lub wygaśnięciu poprzedniego stosunku pracy z tym pracodawcą; 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Nie musisz ponownie przeprowadzać badań lekarskich, bo tak naprawdę zmieniła się właściwie tylko nazwa stanowiska. Wykonywanie obowiązków jest w tym samym zakresie, więc takie badania on już posiada. Chyba, że wcześniej miał pół etatu a teraz cały. Pytanie czy w badaniach, jest np. praca przed komputerem do 4h czy więcej. jedynie zapisy tego typu mogą być przeszkodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście przenosząc młodocianego pracownika na inne stanowisko nie jest konieczne przeprowadzanie badań lekarskich. Jednak one nigdy w niczym nie zaszkodzą. Badania warto i nawet trzeba często wykonywać. Młody człowiek też może zachorować. Od ostatnich badań jego stan mógł się pogorszyć, ale nie robiąc badań nie możemy tego stwierdzić. Takie badania nic nie zrobią a dadzą Ci pewność że masz zdrowego pracownika. Wiele młodych osób nie chce się często badać , więc dlatego tak szybko tracą zdrowie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Co do zasady nie musisz przeprowadzać takich badań, ale nadal nie będziesz mógł zatrudnić pracownika dłużej, niż 12 godz. w ciągu tygodnia i 2 godz w ciągu dnia(biorąc pod uwagę tygodnie z obowiązkiem szkolnym). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma takiej potrzeby. W tym przypadku zmienia się tylko i wyłącznie nazwa stanowiska. Z czego się orientuję to nawet zakres obowiązków pozostaje taki sam więc nie ma sensu robienia badań. Zaznaczasz tak w rubrykach że zakres obowiązków sie nie zmienił i finał. Finito.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Dzień dobry, jestem przekonany, że w takiej sytuacji nie są wymagane żadne dodatkowe badania. Młodociany będzie wówczas pracował na podobnym stanowisku, dlatego nie ma takiej potrzeby. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...