Skocz do zawartości
MarcinJ

Przenoszenie pracownika młodocianego na inne stanowisko, a obowiązek badań lekarskich

Recommended Posts

Cześć, czy gdy przenoszę pracownika młodocianego na inne stanowisko (tj. z stażysty php na junior develeper) to muszę przeprowadzać ponowne badania lekarskie?

Udostępnij ten post


Link to postu

Nie musisz w tym wypadku szkolić po raz ponowny badać pracownika, bo pracuje na podobnym stanowisku.

Cytat

229 kp § 11. 78)Wstępnym badaniom lekarskim nie podlegają osoby:  1)  przyjmowane ponownie do pracy u tego samego pracodawcy na to samo stanowisko lub na stanowisko o takich samych warunkach pracy w ciągu 30 dni po rozwiązaniu lub wygaśnięciu poprzedniego stosunku pracy z tym pracodawcą; 

 

Udostępnij ten post


Link to postu

Nie musisz ponownie przeprowadzać badań lekarskich, bo tak naprawdę zmieniła się właściwie tylko nazwa stanowiska. Wykonywanie obowiązków jest w tym samym zakresie, więc takie badania on już posiada. Chyba, że wcześniej miał pół etatu a teraz cały. Pytanie czy w badaniach, jest np. praca przed komputerem do 4h czy więcej. jedynie zapisy tego typu mogą być przeszkodą.

Udostępnij ten post


Link to postu

Oczywiście przenosząc młodocianego pracownika na inne stanowisko nie jest konieczne przeprowadzanie badań lekarskich. Jednak one nigdy w niczym nie zaszkodzą. Badania warto i nawet trzeba często wykonywać. Młody człowiek też może zachorować. Od ostatnich badań jego stan mógł się pogorszyć, ale nie robiąc badań nie możemy tego stwierdzić. Takie badania nic nie zrobią a dadzą Ci pewność że masz zdrowego pracownika. Wiele młodych osób nie chce się często badać , więc dlatego tak szybko tracą zdrowie.  

Udostępnij ten post


Link to postu

Co do zasady nie musisz przeprowadzać takich badań, ale nadal nie będziesz mógł zatrudnić pracownika dłużej, niż 12 godz. w ciągu tygodnia i 2 godz w ciągu dnia(biorąc pod uwagę tygodnie z obowiązkiem szkolnym). 

Udostępnij ten post


Link to postu

Nie ma takiej potrzeby. W tym przypadku zmienia się tylko i wyłącznie nazwa stanowiska. Z czego się orientuję to nawet zakres obowiązków pozostaje taki sam więc nie ma sensu robienia badań. Zaznaczasz tak w rubrykach że zakres obowiązków sie nie zmienił i finał. Finito.

Udostępnij ten post


Link to postu

Dzień dobry, jestem przekonany, że w takiej sytuacji nie są wymagane żadne dodatkowe badania. Młodociany będzie wówczas pracował na podobnym stanowisku, dlatego nie ma takiej potrzeby. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×