Skocz do zawartości
MarcinJ

Rejestr prac narażających pracowników na szkodliwe działania biologiczne

Recommended Posts

Czy ktoś z Was prowadził podobny rejestr? Z tego co wiem, to wszelkiego rodzaju szkodliwe działania biologiczne każdy przedsiębiorca powinien rejestrować. W związku z tym mam pytanie, w jaki sposób należy prowadzić taki rejestr, co w nim zawrzeć? Prowadzę fermę drobiu, a w związku z tym ja sam, jak i też moim pracownicy jesteśmy narażeni na bakterie, grzyby i inne zarazki każdego dnia

Pozdrawiam

Dokładnie, masz obowiązek taki rejestr prowadzić. Musisz też dokonać ryzyka zawodowego, na jakie może lub jest narażony każdy pracownik, a także prowadzić rejestr takich pracowników oraz rejestr prac. Wszystkiego w szczegółach najlepiej dowiedzieć się już bezpośrednio w Sanepidzie. Tutaj przykładowe informacje: http://www.wsse.olsztyn.pl/3,hp-czynnikibiologiczne

Wydaje mi się, że najlepiej wszystkie informacje uzyskiwać bezpośrednio przez Sanepid. Tam będą najpewniejsze i najbardziej aktualne. 

Trzeba jednak pamiętać, że są 4 grupy zagrożenia oraz, że należy odpowiednią wybrać. Należy też sporządzić wykaz czynników zagrażających zdrowiu oraz dokładny rejestr pracowników narażonych na wyżej wspomniane czynniki zagrażające zdrowiu. Rejestr należy prowadzić w formie elektronicznej lub księgi.  Należy też sam Sanepid poinformować o danym fakcie. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się