Skocz do zawartości
MarcinJ

Brak odpowiednich warunków bhp a oddalenie się z miejsca pracy

Recommended Posts

Dzień dobry, w środę doszło do incydentu w moim miejscu pracy. W stolarni wskaźniki zapylenia znacznie przekroczyły normy, w związku z czym sama praca stała się ciężka do wykonywania .. W związku z tym przestałem pracować (na 30 minut), aby wskaźniki wróciły do normy. Szefostwo chce mi z tego powodu wpisać naganę, że zrobiłem sobie nieprzepisową przerwę w pracy. Czy mają rację?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu

Twoim obowiązkiem było poinformowanie o sytuacji przełożonego. Można przerwać pracę, gdy uznasz, że zagraża ona Twojemu zdrowia lub nawet życiu, ale informacja o tym ma dotrzeć do przełożonego. Pamiętaj, że masz prawo przedstawić swoją wersję zdarzeń, odwołać się od nagany. Nagana ma być na piśmie.

Udostępnij ten post


Link to postu

A co rozumieć przez oddalenie się z miejsca pracy? Opuściłeś zakład pracy? Jeżeli tak to popełniłeś duży błąd. Tomek dobrze piszę o zaistniałeś sytuacji trzeba było poinformować przełożonego a nie podejmować decyzji na własną rękę. Co do odwołania się to faktycznie masz takie prawo, jednak pracodawca może Twoje odwołanie odrzucić, nie rozpatrzeć go pozytywnie i w takim wypadku chyba zostaje jedynie pójście do sądu. Jednak jeżeli będziesz pracował tam jeszcze przez rok to nie warto bo sama nagana bo roku pójdzie w zapomnienie, jeżeli jednak byś zwolnił się szybciej to zostanie Ci w papierach. 

Udostępnij ten post


Link to postu

Jakby nie patrzeć to mają rację jeżeli nie poinformowałeś swojego kierownika o tym, że coś dzieję się na stolarni i przerywasz pracę, masz jakieś dowody na to? Bo w sumie pracodawca może pomyśleć, że to zwykła ściema i zrobiłeś sobie pół godzinki fajrantu bo nie chciało Ci się pracować. 

Udostępnij ten post


Link to postu

MarcinJ w temacie napisałeś, że oddaliłeś się z miejsca pracy, natomiast już w samym wątku tego nie napisałeś. Rozumiem, że Twój pracodawca tak to zinterpretował, a Ty cały czas byłeś "w gotowości" na miejscu do świadczenia pracy. Czy nie możesz tego "odwrócić", że w wyniku zaistniałej sytuacji po prostu zrobiłeś sobie przerwę śniadaniową, aby w tym czasie pyłki opadły? Oczywiście poinformowanie przełożonego jest w tym zakresie podstawą. Daj znać, jak temat został rozwiązany.

Udostępnij ten post


Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×