Skocz do zawartości
ITprofi

Przejście zakładu pracy, a obowiązki bhp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy w przypadku przejścia zakładu pracy (tj. całej pracowni informatycznej) na mnie, będą musiał od nowa wypełniać obowiązki w zakresie BHP? De facto w pracy samej nic się nie zmieniło, w tym wypadku nadal są Ci sami pracownicy, za te same stawki, tylko zmienił się inny podmiot.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma takiej potrzeby, w tym wypadku wystarczy tylko powołać się na

Cytat

art 23 ust 1 § 1. W razie przejścia zakładu pracy lub jego części na innego pracodawcę staje się on z mocy prawa stroną w dotychczasowych stosunkach pracy, z zastrzeżeniem przepisów § 5.

Jednak dla samych celów dowodowych warto otrzymać odpowiednie dokumenty od poprzedniego pracodawcy, co do szkoleń, braku przeciwskazań lekarskich etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...