Skocz do zawartości
ITprofi

Jeden lokal usługowy z innym przedsiębiorcą a obowiązki bhp

Recommended Posts

Witam

Z uwagi na koszta wynajmu w centrum miasta, dzielę jeden lokal, który jest podzielony tylko małą ścianką z innymi przedsiębiorcą. W związku z tym mam pytanie, kto ma obowiązek wykonać obowiązki, które ciążą na nas w związku z realizacją zadań bhp tj. obowiązki przeciwpożarowe, opracowanie oceny ryzyka etc.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu

Obowiązki wykonania przepisów bhp zgodnie z KP ciążą na Was obydwu. W tym wypadku będziecie musieli wyznaczyć kordynatora do wykonywania przepisów bhp w pomieszczeniu, a odpowiednie dokumenty będzie musiał opracować każdy z Was (tj. ocena ryzyka zawodowego, instrukcja przeciwpożarowa etc).

Udostępnij ten post


Link to postu

Ty i on, dlaczego miałoby by być tak, że tylko jeden z Was, jeżeli każdy ma swoją odrębną działalność, która też może być o całkowicie innym charakterze, z innymi zagrożeniami, ryzykiem zawodowym itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu

To są dwie odrębne działalności, a więc  w tym przypadku  - każdy z Was jest odpowiedzialny za własne przedsiębiorstwo i dopełnienie obowiązków BHP. Tym bardziej, jeżeli są dwa różne firmy o innych profilach, wtedy też ta ocena ryzyka jest całkiem inna. Także, jednym wyjściem jest dopilnowanie sobie spraw BHP samemu. 

Edytowano przez KasiaK

Udostępnij ten post


Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×