Skocz do zawartości
ITprofi

Praca na budowie z pyłami a maski przeciwpyłowe

Recommended Posts

Jakie maski przeciwpyłowe możecie polecić? W pracy jest dość duże zapylenie (głównie z powodu drobnych opiłków, które lecą z szlifierki oraz czyszczenia starego tynku). Czy coś oprócz filtru przeciwpyłowego powinna posiadać?

Pozdrawiam

Rozumiem, że pracownicy pracują w maskach oraz okularach ochronnych przy urządzeniach? Jeśli nie, w razie kontroli mogą się do tego przyczepić. Lepiej "dmuchać na zimne", niż mieć problem, że coś się stanie. Chociaż same okulary ochronne, w sumie są dość duże, to już jest jakaś ochrona nie tylko oczu ale i części twarzy.

Dnia 31.08.2016 o 22:24, ITprofi napisał:

Jakie maski przeciwpyłowe możecie polecić? W pracy jest dość duże zapylenie (głównie z powodu drobnych opiłków, które lecą z szlifierki oraz czyszczenia starego tynku). Czy coś oprócz filtru przeciwpyłowego powinna posiadać?

Pozdrawiam

Maska przeciwpyłowa p3 zatrzymuje powyżej 99,5% cząstek o średnicy do 0,5 µm. Jest to obecnie najgęstszy dostępny filtra zapewniający najpełniejszą ochronę. Nietrudno domyślić się, że przy normach przekroczonych nawet 300-krotnie każde osłabienie ochrony powoduje spore zagrożenie dla zdrowia. Najlepiej kupuj takie rzeczy w sklepach BHP. Oni Ci powinni doradzić.

Ja zapewniam pracownikom zwykłe maski przeciwpyłowe. Sprawdzają się bardzo dobrze. Moja ekipa sobie je chwali. Kiedyś również czytałem jakiś artykuł na ten temat chyba na blogu dotyczącym BHP więc możesz sprawdzić. Ogólnie rzecz biorąc najlepiej będzie jak zajrzysz do sklepu BHP. Jest również podpięty po tą stronę więc dobre rozwiązanie. Przynajmniej jak dla mnie- nie trzeba wychodzić z domu żeby dokonać zakupu. :)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się