Skocz do zawartości
ITprofi

Zatrudnienie w dwóch zakładach a obowiązek szkolenia okresowego

Recommended Posts

Cześć, mam pytanie. Czy w przypadku zatrudnienia w dwóch zakładach (gdzie w jednym z nich pracownik odbył szkolenie okresowe) to musi przejść drugie u mnie? Dodam, że praca jest taka sama (mechanik samochodowy).

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu

Szkolenie wstępne musi (tutaj jest wyjątek, tylko gdybyś zmienił mu stanowisko na podobne), a szkolenie okresowe nie musi, ale pod warunkiem, że w tym wypadku przedstawi zaświadczenie o ważnym szkoleniu okresowym od poprzedniego pracodawcy. Jeśli takiego zaświadczenia nie ma, to niestety, ale będziesz musiał od nowa przeprowadzić dla niego szkolenie.

Udostępnij ten post


Link to postu

Podejmując każdą nową pracę, pracownik musi odbyć szkolenie wstępne, zanim przystąpi do wykonywania pracy. Ponadto pracownik musi je podpisać, iż takie przeszedł oraz kto je przeprowadził i kiedy. Bez tego, jest to rażący błąd od razu do wyłapania przez odpowiednie urzędy oraz nałożenia stosownej kary. Lepiej nie mieć problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu

Każdy człowiek podejmując się drugiej choć podobnej lub takiej samej pracy powinien przejść szkolenie okresowe. Przecież to mu nic nie zaszkodzi a zawsze jakieś większe doświadczenie się przyda. Jak wiadomo nie wszyscy w tych czasach mają wystarczająco dużo czasu,a zwłaszcza wtedy gdy pracują w dwóch różnych zakładach czy firmach. Jednak takie szkolenie jest bardzo potrzebne. Za nieprzystosowanie się do obowiązków pracownikowi mogą grozić różne kary. Najlepiej by było gdyby przeszedł jeszcze raz te szkolenia okresowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu

Wstępne musi, ale okresowego już nie jak masz odpowiednie papiery. Poza tym większość prywatnych firm i tak nie robi tych szkoleń, bo najwyżej dostaną 1000 zł kary (bardzo rzadkie przypadki), a kontrole PiP są rzadkie, a wręcz można się spodziewać ich tylko wtedy, gdy będziesz miał wypadek w pracy, czy coś takiego. Jednak samo szkolenie warto zrobić, bo być może w poprzedniej firmie nie robili (wtedy nie będziesz miał tego zaświadczenia), a skoro go nie było, to narażasz siebie i pracownika na problemy związane z wypadkiem przy pracy i na ewentualne odszkodowanie. Teraz ludzie dziwne rzeczy robią..

Udostępnij ten post


Link to postu

Jeśli posiada zaśwadczenie o tym, że ukończył takie szkolenie z datą aktualną to nie ma takiej potrzeby. Spokojnie może wykonywać pracę bez przeszkolenia. Jak sama nazwa mówi szkolenie jest okresowe czyli na dany czas, a nie ilość wakatów, a więc możesz być spokojny :)

Edytowano przez wojciechbednarczuk

Udostępnij ten post


Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×