Skocz do zawartości

Jak długo ważne jest badanie do celów sanitarno-epidemiologicznych?


Hot Dog

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem w głowie art. 6 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. Pewnie jest coś jeszcze co to reguluję ale ja już ich nie pamiętam.

Odnośnik do odpowiedzi

Jest tam coś jeszcze związanego z ustawą z dnia 27 czerwca 1997 r. o służbie medycyny pracy, jednak z tego co wiem to dotyczy to kto takie badania może wykonywać - oczywiście lekarz medycyny pracy. Moim zdaniem to wszystko ale może jeszcze ktoś coś doda.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 weeks later...

Zarówno w ustawach, jak i przepisach nie ma mowy o tym jak często i czy w ogóle należy wykonywać powtórne badania, jednak lekarz (posiadając wiedzę medyczną i niezbędne informacje) ma prawo wyznaczyć kolejny termin. Jeśli po wykonaniu badań cały czas kontynuujemy pracę w jednym miejscu, a w samych badaniach nie było żadnych nieprawidłowości to raczej nie ma potrzeby ich powtarzania.

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze wydawało mi się, że same badania, wykonywane w sanepidzie są bezterminowe (chyba, że istnieją rozmaite przesłanki, przez które zainteresowany otrzyma nakaz wykonania ich powtórnie). Wizyta u lekarza medycyny pracy natomiast, powinna być odbywana regularnie (niestety nie wiem co jaki czas) - nie wykonanie tych badań byłoby wówczas równoznaczne z tym, że książeczka staje się nieaktualna.

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Nataliamisiek napisał:

Witam. Badania do celów sanitarno-epidemiologicznych ważne są przez okres 2 lat.

Przepisy nie wskazują natomiast, czy – i jak często – badanie do celów sanitarno-epidemiologicznych powinno być powtarzane. To lekarz,decyduje jak często mają one być przeprowadzane.

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Nataliamisiek napisał:

Witam. Badania do celów sanitarno-epidemiologicznych ważne są przez okres 2 lat.

Cześć, a możesz podać jakieś źródło? Bo z tego co wiem, to w żadnych ustawach nie jest podany czas ważności tych badań. 

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności