Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Przeszklenie elewacji

Recommended Posts

Gość

Witam
Czy Państwo maja wiedzę na temat par 271.4 i zapisu "między tą ścianą lub jej częścią". Czy "jej część" czyli przeszklona w 100% klatka schodowa wydzielona i oddymiana, rzutuje na całość elewacji? 50% zwiększyć odległość?

Gość

Przede wszystkim to taka klatka powinna być o 100% dalej od ścian tego samego i innych budynków.

Gość

Prosta sprawa. Odległość od granicy działki z otworami wymaga się 4m. Czy w miejscu klatki i szczytu korytarza w całości przeszklonego od sufitu do posadzki musi być 8m, czy 4m od tej granicy.
Drugie pytanie. Czy ściana szczytowa przeszklonego korytarza, w którym jest wyjście na zewnątrz budynku, też musi mieć minimum EI15 /par. 241/.

Gość

Witam
Mnie się wydaje, że decyduje stopień przeszklenia elewacji, teraz WT koo z tabeli 216 kol 5.
Drugie pytanie arcyciekawe Chyba szkło EI15. To nie są naświetla powyżej 2m w ZLIII, PM. Co o tym sądzicie?

Gość

W mojej ocenie:
ad 1. ustalając odległość od granicy, należy odnosić się sumarycznego przeszklenia ściany. Inaczej popadniemy w absurd, przecież samo okno też jest częścią ściany, którą możemy uznać za przeszkloną w 100%.

ad. 2. Przepis w swojej treści nakierowuje jednak na wnętrze budynku. Przeszklenie o którym piszesz stanowi część ściany zewnętrznej i stosowałbym do niego wymagania jak dla ścian zewnętrznych

Gość

Witam
Dzięki, myślę podobnie. Co sądzisz o przeszklonym łączniku w 90% na 2 kondygnacji między dwoma budynkami?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować