Skocz do zawartości
dzwoneczek

Czy musze kupić znaki bhp z normą ISO 7010?

Rekomendowane odpowiedzi

Obowiązujące w Polsce wymagania dotyczące znaków ochrony przeciwpożarowej zawarto w normie PN-EN ISO 7010:2012Poprzednie wymagania, zostały wycofane przez Komitet Techniczny PKN pod koniec 2013 roku.

Znaki BHP zgodne z normą PN-EN ISO 7010 cechuje międzynarodowy charakter i duża rozpoznawalność co jest zdecydowanie ich największym plusem, są też szeroko stosowane więc każdy je zna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Sorry, pomyliłem się. Par. 6 rozporządzenia w sprawie ogólnych zasad bhp stanowi, iż " §6.1.Miejsca w zakładzie pracy, w których występują zagrożenia dla pracowników, powinny być oznakowane widocznymi barwami i/lub znakami bezpieczeństwa, zgodnie z Polskimi Normami. Znaki bezpieczeństwa powinny być umieszczone odpowiednio do linii wzroku - w miejscu lub w najbliższym otoczeniu określonego zagrożenia, a w przypadku ogólnego zagrożenia - przy wejściu na teren, gdzie występuje takie zagrożenie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Znaki bezpieczeństwa muszą być dostosowane do Polskiej Normy. Jeśli masz znaki zgodne z starą normę, to także ją będziesz mógł stosować w tym wypadku. Ale pod żadnym wzlędem nie możesz stosować znaków, które nie są wpisane w jakiejkolwiek Polskiej Normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...