Skocz do zawartości
dzwoneczek

Czy musze kupić znaki bhp z normą ISO 7010?

Recommended Posts

Obowiązujące w Polsce wymagania dotyczące znaków ochrony przeciwpożarowej zawarto w normie PN-EN ISO 7010:2012Poprzednie wymagania, zostały wycofane przez Komitet Techniczny PKN pod koniec 2013 roku.

Znaki BHP zgodne z normą PN-EN ISO 7010 cechuje międzynarodowy charakter i duża rozpoznawalność co jest zdecydowanie ich największym plusem, są też szeroko stosowane więc każdy je zna. 

Udostępnij ten post


Link to postu

Sorry, pomyliłem się. Par. 6 rozporządzenia w sprawie ogólnych zasad bhp stanowi, iż " §6.1.Miejsca w zakładzie pracy, w których występują zagrożenia dla pracowników, powinny być oznakowane widocznymi barwami i/lub znakami bezpieczeństwa, zgodnie z Polskimi Normami. Znaki bezpieczeństwa powinny być umieszczone odpowiednio do linii wzroku - w miejscu lub w najbliższym otoczeniu określonego zagrożenia, a w przypadku ogólnego zagrożenia - przy wejściu na teren, gdzie występuje takie zagrożenie."

Udostępnij ten post


Link to postu

Znaki bezpieczeństwa muszą być dostosowane do Polskiej Normy. Jeśli masz znaki zgodne z starą normę, to także ją będziesz mógł stosować w tym wypadku. Ale pod żadnym wzlędem nie możesz stosować znaków, które nie są wpisane w jakiejkolwiek Polskiej Normie.

Udostępnij ten post


Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×