Skocz do zawartości
dzwoneczek

Iluminacja znaków ewakuacyjnych

Recommended Posts

Muszą "świecić" w nocy, a także gdyby np. zabrakło prądu. Muszą być widoczne i się odznaczać na innych tłach. Gdyby doszło do wypadku i potrzebna była ewakuacja, muszą się ludziom od razu "rzucać" w oczy, nie mogą być powycierane, a napisy wyblaknięte.Podobnie, jak muszą się znajdować na pierwszym planie, nie mogą być przysłonięte jakimiś np. plakatami.

Udostępnij ten post


Link to postu

Wszystkie znaki ewakuacyjne powinny być odpowiednio oświetlone, czy w nocy czy w dzień, żeby były dobrze widoczne. Podczas ewakuacji bez takich znaków każdy mógłby się zagubić, a co za tym idzie nie wydostał by się z budynku, w którym właśnie coś niebezpiecznego się dzieje. Twoim obowiązkiem, jako pracodawcy jest odpowiednie zabezpieczenie każdego pracownika. Jak wiadomo, każdy człowiek w chwili zaskoczenia nie zawsze wie co robi na przykład podczas niebezpieczeństwa.Zalecane jest w każdej firmie dobrze działający system ewakuacyjny. 

Edytowano przez anitkawlodarczyk

Udostępnij ten post


Link to postu

Muszą, ale jest to trudne do ogarnięcia w praktyce i wątpię, że inspektorzy pracy ewentualnie to sprawdzają. Są pewne zasady tj.

1. Luminancja powinna wynosić co najmniej 2 cd/m2 we wszystkich  kierunkach  widzenia

2. Stosunek  maksymalnej  do  minimalnej luminancji  zarówno  białych,  jak  i  barwnych części  znaków  bezpieczeństwa  powinien  być nie większy niż 10:1

3. Stosunek luminancji części białej znaku do luminancji części barwnej znaku nie powinien być mniejszy niż 5:1 i większy niż 15:1

W praktyce nie mam pojęcia jak to zrobić, może ktoś mi wytłumaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu

Tak, oczywiście muszę mieć, gdyż znaki ewakuacyjne są wykorzystywane i służą do tego by je wykorzystywać w sytuacji gdy np. dochodzi do jakiegoś wypadku, awarii etc. i to żeby były one widoczne zwłaszcza w nocy jest strasznie ważne. Priorytetowe wręcz.

Udostępnij ten post


Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×