Skocz do zawartości

Ocena obciążenia układu mięśniowo-szkieletowego


Rekomendowane odpowiedzi

Hej gdzie i jak przeprowadza się ocenę obciążenia układu mięśniowo-szkieleletowego? Po co się to robi bo nie mam zupełnie pojęcia. Może wiecie też jakie są aktualne wytyczne oceny ryzyka zawodowego pod tym względem?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Obciążenie układu mięśniowo-szkieletowego na stanowisku pracy 
 

źródło: opracowanie dr hab. inż. Danuty Roman-Liu


Nadmierne i niewłaściwe obciążenie układu ruchu związane z pracą zawodową jest przyczyną wielu urazów i dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Różne stanowiska pracy i wykonywane na tych stanowiskach czynności pracy powodują różne obciążenie układu mięśniowo-szkieletowego. Dominują dolegliwości takie jak zapalenie stawów, zapalenie pochewek ścięgnistych, zapalenie ścięgien, bóle mięśni, zwyrodnienie stawów kręgosłupa oraz zapalenie nerwów. 

Obciążenie układu mięśniowo-szkieletowego ma bezpośredni wpływ na powstawanie różnego typu dolegliwości, przy czym obciążenie to zależy od charakteru wykonywanych czynności pracy. Inne obciążenie układu mięśniowo-szkieletowego występuje na skutek wykonywania prac w pozycji siedzącej a innego typu w pozycji stojącej. Inne obciążenie powodują prace powtarzalne a inne prace wymagające stałego utrzymywania pozycji ciała. 

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wysyłam swoich pracowników rok w rok na kontrolne badania gdzie mają badane zupełnie wszystko. Dbam o ich komfort w życiu i w ten sposób zapewniam dobry stan zdrowia z resztą za co mnie chwalą że dbam o wysoki standard w firmie. Może takie rozwiązanie jest dobre i dla CIebie. CO o tym sądzisz?

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 13.09.2016 o 05:30, tomekkoson napisał:

Obciążenie układu mięśniowo-szkieletowego na stanowisku pracy 
 

źródło: opracowanie dr hab. inż. Danuty Roman-Liu


Nadmierne i niewłaściwe obciążenie układu ruchu związane z pracą zawodową jest przyczyną wielu urazów i dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Różne stanowiska pracy i wykonywane na tych stanowiskach czynności pracy powodują różne obciążenie układu mięśniowo-szkieletowego. Dominują dolegliwości takie jak zapalenie stawów, zapalenie pochewek ścięgnistych, zapalenie ścięgien, bóle mięśni, zwyrodnienie stawów kręgosłupa oraz zapalenie nerwów. 

Obciążenie układu mięśniowo-szkieletowego ma bezpośredni wpływ na powstawanie różnego typu dolegliwości, przy czym obciążenie to zależy od charakteru wykonywanych czynności pracy. Inne obciążenie układu mięśniowo-szkieletowego występuje na skutek wykonywania prac w pozycji siedzącej a innego typu w pozycji stojącej. Inne obciążenie powodują prace powtarzalne a inne prace wymagające stałego utrzymywania pozycji ciała. 

Przydatne, powinnam to pokazać mojej szefowej. Być może wprowadzi jakieś zmiany w trybie pracy. praca przy biurku tez potrafi wykończyć człowieka. Czasem się zastanawiam co jest lepsze czy praca fizyczna, czy przy biurku. Nie dość, że człowiek psychicznie pracuje, to jeszcze stała pozycja kręgosłupa, nie wygodne krzesło itp, sprawia, ze po 8 godzinach czuje się wypruta. 

Odnośnik do odpowiedzi
58 minut temu, Marzena 45 napisał:

Przydatne, powinnam to pokazać mojej szefowej. Być może wprowadzi jakieś zmiany w trybie pracy. praca przy biurku tez potrafi wykończyć człowieka. Czasem się zastanawiam co jest lepsze czy praca fizyczna, czy przy biurku. Nie dość, że człowiek psychicznie pracuje, to jeszcze stała pozycja kręgosłupa, nie wygodne krzesło itp, sprawia, ze po 8 godzinach czuje się wypruta. 

Optymalną, najmniej obciążającą pozycją ciała jest pozycja naturalna, czyli pozycja stojąca z wyprostowanym kręgosłupem i kończynami górnymi opuszczonymi wzdłuż ciała. Niewygodna, znacznie odchylona od naturalnej pozycja ciała może powodować przeciążenia mięśni, wiązadeł i ścięgien. Musisz sobie dostosować miejsce pracy pod siebie. 

Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z naszego forum dyskusyjnego należy zaakceptować regulamin oraz Politykę prywatności znajdujące się pod adresem: Regulamin oraz Polityka prywatności